Jaunumi

22.06.2011

29. jūnijā Origo Summer Stage bezmaksas „Rīgas Ritmi 2011” ieskaņas koncerts


Trešdien, 29.jūnijā, plkst. 17:00 - 19:00 ikviens aicināts apmeklēt festivāla „Rīgas Ritmi” ieskaņas koncertu Origo Summer Stage. Bezmaksas koncertā Rīgas iedzīvotājus un viesus priecēs viens no redzamākajiem un radošākajiem savas paaudzes Lietuvas džeza mūziķiem Kestutis Vaiginis & Mirage Octet. Festivāls saviem klausītājiem ir sagādājis arī kādu īpašu pārsteigumu – ieskaņas koncerta ietvaros Origo Summer Stage koncertēs viens no oriģinālākajiem mūsdienu džeza un pasaules mūzikas vokālistiem – Filips Hamiltons (Philip Hamilton) no ASV!



Kopā ar Kestuti Vaigini & Mirage Octet muzicēs lieliskie Latvijas džeza vokālisti - Diāna Pīrāgs un Laimis Rācenājs.

Savukārt piektdien, 1. jūlijā plkst. 14:00 – 18:00 baudiet „Retro mūzikas kvarteta” izpildīto instrumentālo un džeza mūziku.

Festivāla „Rīgas Ritmi” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns: „Aizraujoši koncerti pašā Rīgas sirdī un galvenais bez maksas! Tā ir iespēja uzrunāt katru klausītāju un skatītāju personīgi, jo visi zina, ka cilvēks nav paēdis no maizes vien. Origo var ne tikai labi paēst, apģērbties un nokārtot bankas rēķinus, bet var arī redzēt fantastiskas foto izstādes un dzirdēt lielisku mūziku. Paldies visiem Origo darbiniekiem par tādiem svētkiem!”

Par māksliniekiem:

Saksofonists un komponists Kestutis Vaiginis spēlē soprāna un tenora saksofonu, nereti arī flautu. Visbiežāk Kestutis izpilda savas oriģinālkompozīcijas, kurās parādās tautiskās mūzikas intonācijas, kā arī modernā džeza un akadēmiskās mūzikas elementi. Kestutis muzicē gan paša izveidotos sastāvos, gan kopā ar pieredzējušiem Lietuvas un citvalstu džeza meistariem, izveidojis arī vairākas starptautiskas džeza grupas (SiBuLi Quartet, Kęstutis Vaiginis Quartet).

Latvijas džeza mūziķu grupa „Mirage Octet” izveidota kā „Mirage Jazz Orchestra” solistu ansamblis. Mūziķi spēlē dažādu stilu mūziku - sākot no džeza klasikas līdz pat pazīstamām popmūzikas kompozīcijām. G.Rozenbergs un citi okteta dalībnieki rakstot aranžējumus speciāli šim sastāvam, rada savu unikālu, vienreizēju ansambļa skanējumu. Šajā koncertā „Mirage Octet” sastāvā spēlēs viens no izcilākajiem Latvijas saksofonisitem Deniss Paškevičs, trompetists Normunds Piesis, saksofonists Raivo Stašāns, trombonists Lauris Amantovs, bundzinieks Raimonds Kalniņš, un kontrabasists Viktors Zeļenkovs. Oktets koncertē arī kopā ar redzamākajiem latviešu džeza, vieglās un estrādes mūzikas solistiem – O.Pīrāgs, L.Rācenāju, I.Bērziņu, D.Pīrāgs, Ž.Siksnu, A.Daņiļenko, R.Trenci, A.Zaķi, I.Busuli, A.Vītoliņu (Amber),V.Lapčenoku u.c.

Filips Hamiltons ir viens no oriģinālākajiem mūsdienu džeza un pasaules mūzikas vokālistiem, kura muzikālajam sniegumam raksturīgs dažādu vokālo tehniku, a capella dziedājuma stilu un pasaules mūzikas tradīciju apvienojums. Hamiltona kompozīcijās atspoguļojas blūza, roka, džeza un klasiskās mūzikas ietekmes.

Diānas Pīrags kā mākslinieces muzikālajā izaugsmē lielu iespaidu ir devusi leģendārā džeza un estrādes dziedātāja, Diānas māte - Olga Pīrāgs. D.Pīrāgs dzied jau septiņās valodās, un pat nedomā pie tā apstāties. Jau studiju gados Diāna sāka sadarboties un uzstāties kopā ar daudziem ievērojamiem mūziķiem no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, ASV un Latīņamerikas, izveidojot gan „smooth jazz” programmu, gan salsas ar „El Coco Loco”, čigānu melodijas ar „Gipsymania”, arābu dziesmas ar „Harem Show”, kā arī r&b un hip-hop repertuāru ar Ron White un grupu „Chocolate”. Dziedātāja ir piedalījusies daudzos džeza mūzikas konkursos un festivālos – „Berliner perle” Vācijā, „Lady Summertine Jazz” Somijā, „Jazz in Odessa” Ukrainā, „Sing jazz festival” Lietuvā, „Saulkrasti Jazz” Latvijā u.c..

Laimis Rācenājs ir viens no Latvijas talantīgākajiem, mākslinieciskākajiem un profesionālākajiem Latvijas mūziķiem neakadēmisko dziedātāju vidū, kurš dziedājis dažādās grupās, piedalījies varietē programmās un šovos Maskavā, Sanktpēterburgā, Skandināvijā un citur. Dziedātājs, kurš spēj izpildīt dziesmas 20 valodās, talantīgi izpilda spiričuelus, blūzu, regtaimus, džezu, balādes, šansonē, bosa-nova un šlāgerus.