Jaunumi

17.08.2011

Latīņamerikas, afrokubas un fussion džezu uz Rīgu atvedīs Origo Folk festivāls


Ceturtdien, 18. augustā, no plkst. 14:30 jau devīto reizi Rīgā norisināsies muzikāli krāšņais Origo Folk festivāls ar etno – džeza pērlēm no Kubas, Krievijas, Igaunijas un Latvijas. Festivāla, kurš norisinās Origo Summer Stage ietvaros, vadošo mākslinieku godā šogad Latīņamerikas un afrokubas džeza sastāvs „Che Guevara Jazz” (uzstāšanās plkst. 18:00) ar labākajām džeza tradīcijām, kas savijušās ar salsas, svinga, sambas, lambadas, bossanovas, ča-ča-ča un citiem žanriem.„We Paint Estonia” (uzstāšanās plkst. 16:00) piedāvās šovu, kur elektroniskie un akustiskie instrumenti skatītāju iztēlē uzzīmēs krāšņas fotogrāfijas. Igaunijas grupa izmanto senus un vienlaikus mūsdienīgus veidus, runājot igauņu tradicionālās mūzikas valodā. Muzikālās apvienības līderim Tiit Kikas jau 90. gadu sākumā bija izveidojusies padziļināta interese par dažādu tautu mūziku. T. Kikas nominēts prestižām mūzikas balvām Igaunijā, paralēli dažādiem mūzikas projektiem sarakstījis mūziku arī filmām, teātra izrādēm un TV un radio oriģinālraidījumiem. Savukārt apvienības saksofonists Villu Veski tiek ieveidots Eiropas labāko saksofonistu līgā.

„Tautu tradīciju dziesmā un dejā uzkrātās zināšanas tiek nodotas cauri gadsimtiem. Mūsdienās ir jāmeklē jauni veidi, kā šīs zināšanas nodot tālāk nākamajām paaudzēm, apvienojot seno ar jauno. Mūzikas ritms ļauj veldzēt dvēseli un iepazīt jaunu pasauli,” skaidro tirdzniecības centra Origo vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Nils Īle, kurš uzstāsies ar savu projektu „Mamadu” (uzstāšanās plkst. 14:30)  komentē: „Katru reizi koncertprogrammā kaut kas mazliet mainās. Uz Origo skatuves tā galvenokārt būs saspēle ar ievērojami sarežģītākiem ritmiem. Šī mūzika līdzinās meditācijai un balansa meklējumiem, kas rada savdabīgu noskaņu. Koncerta laikā klausītājus gaida pārsteigums - tiks izmantoti ne tikai tradicionālie mūzikas instrumenti. Mūsu jaunie ritmi izceļ balss potenciālu, rada emocijas, kas pārņem ķermeni...”

che_guevara_jazz.jpg kikas_tiit_we_paint_estonia.jpg nils_ile_mamadu.jpg origo_folk_fest_2010.jpg

Origo Summer Stage augusta programma:

  • 19.08.2011.     17.00–19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauno džeza izpildītāju un viņu draugu concerts. Ļuds Mockūns (Lietuva, saksofons), Tilmārs Jūniuss (Nīderlande, taustiņinstrumenti), Hanss Mantels (Nīderlande, kontrabass), Rons van Stratums (Nīderlande, sitaminstrumenti) un audzēkņi.
  • 20.08.2011.     10.00–21.20 Spēkavīru turnīrs „Tautas spēks 2011”
  • 25.08.2011.     15.00–19.00 Dandelion Wine (repertuārā: jazz, soul, funk)

Katru trešdienu un piektdienu, laikā, kad nenotiek festivāli vai koncerti, kā arī pirms un pēc koncertiem Origo apmeklētājus priecē DJ Jazz Master muzikālā programma.

Kultūras aktivitāšu centrs Origo Summer Stage kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu, uz vienas skatuves atspoguļojot Latvijas lielākos mūzikas festivālus – Imantdienas, Rīgas Ritmi, Saulkrasti Jazz, Summertime – aicina Inese Galante, Jaunais Vilnis. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, piektdienu vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no vasaras kafejnīcām un ļauties dažādu jazz & blues, kā arī rock`n`roll izpildītāju priekšnesumiem. Savukārt 450 m2 plašajā brīvdabas galerijā visas vasaras garumā tiek izstādītas lielformāta foto izstādes, atspoguļojot Latvijas nozīmīgākajos svētkos un ikdienā tvertos mirkļus. Visi pasākumi baudāmi bez ieejas maksas.