Jaunumi

28.05.2013

Stacijas laukumā pie t/c Origo notiks “Strādā jebkur!” akcija


Microsoft Latvia sadarbībā ar t/c Origo, Valsts kanceleju, Triatel, 77Agency un Go Beyond 31. maijā aicina pievienoties akcijai un atbalstīt elastīgu darba stilu, strādājot no jebkuras vietas. Šogad akcijas tehnoloģiju partneris ir Samsung Electronics Baltics.
Uz šo brīdi dalību akcijā ir pieteikušās jau vairāk kā 40 organizāciju no biznesa, nevalstiskā un publiskā sektora ar vairāk kā 250 kopējo dalībnieku skaitu.31.maijā Rīgā, Stacijas laukumā pie t/c Origo pulcēsies vairāk kā 250 dalībnieku, kas demonstrēs un popularizēs elastīgu darba stilu strādājot ārpus biroja, tādā veidā arī  atgādinot, ka šādu iespēju mūsdienās nodrošina plašās tehnoloģiskās iespējas. Gandrīz 80% no organizācijām, kas piedalīsies akcijā apliecina, ka arī ikdienā praktizē elastīgu darba stilu.

Akcijas “Strādā jebkur!” dienas mērķis ir rosināt darba devējus izmēģināt elastīga darba stila būtību un iespējamos ieguvumus, motivējot darbiniekus šajā dienā strādāt no jebkuras sev ērtas vietas ārpus biroja. Iniciatīvas uzdevums ir likt aizdomāties tās dalībniekiem par savu resursu lietderīgu izmantošanu un līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi.

“Esam gandarīti, ka arī šogad mūsu iniciatīvai ir pievienojusies plaša domubiedru un atbalstītāju grupa, kas palīdz no dažādiem aspektiem novērtēt ieguvumus, strādājot no jebkuras vietas. Šogad esam ieplānojuši ambiciozu akciju — Stacijas laukumā pie t/c Origo pulcēt pēc iespējas vairāk cilvēku un organizāciju, lai demonstrētu elastīga darba stila priekšrocības. Tehnoloģiju attīstība un mākoņu risinājumi ir padarījuši iespējamu piekļuvi darbam nepieciešamajiem resursiem un informācijai jebkurā laikā un no jebkuras vietas. Tomēr jāuzsver, ka elastīgs darba stils nozīmē arī pilnīgi jaunu uzņēmuma kultūru, kas balstīta uz uzticēšanos saviem darbiniekiem un darba rezultātu vērtēšanu pēc reāli paveiktā, nevis pēc fiziskas klātbūtnes birojā; to plāno attīstīt ne vien privātais, bet arī publiskais sektors,” saka Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.

“Vislabākos rezultātus ikdienas darbā sasniedz cilvēki, kam sava nodarbošanās patīk. Un mūsdienās ir tik daudz profesiju, kurās darba pienākumu izpilde nav piesaistīta konkrētai vietai. Šādu profesiju pārstāvjiem iesaku izmantot katru iespēju strādāt iedvesmojošā vidē. Tāpat aicinu strādāt t/c Origo laukumā vai kādā no te esošajām kafejnīcām — šeit ir gan sakārtota vide, gan iespēja lietot bezvadu internetu, kā arī vasaras laikā baudīt dažādus koncertus “Origo Summer Stage” ietvaros vai iedvesmoties no lielformāta izstādēm, kas izstādītas 450 m² plašajā brīvdabas galerijā Stacijas laukumā pie t/c Origo,” stāsta tirdzniecības centra Origo vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Iniciatīvas ietvaros Stacijas laukumā pie t/c Origo notiks akcija, kuras mērķis ir pulcēt pēc iespējas vairāk cilvēku un organizāciju, lai demonstrētu elastīga darba stila priekšrocības un, iespējams, uzstādītu jaunu Ginesa pasaules rekordu — “Visvairāk cilvēku, kas strādā ārpus biroja konkrētā vietā”. Rekorda fiksēšanai plānots izmantot Triatel nodrošinātu Wi-Fi un 77Agency izveidoto reģistrācijas lapu, kas fiksēs visus akcijas dalībniekus, starp kuriem notiks arī dažādu vērtīgu balvu izloze. Šobrīd rekorda pieteikums ir iesniegts izskatīšanai organizācijai Guiness World Records.

“Raugoties uz cilvēku vēlmju un vajadzību attīstību pēdējos gados, vērojams, ka tie arvien vairāk sākuši novērtēt iespēju būt mobiliem un nepiesietiem pie kādas konkrētas vietas. Turklāt, pēc vērienīgas modernizācijas, Triatel internets ir kļuvis vēl stabilāks un krietni ātrāks un ir pielīdzināms kabeļinternetam ārpus lielajām pilsētām. Pašlaik klienti ar Triatel piedāvātajiem pakalpojumiem var brīvi izmantot internetu visā Latvijā gan esot savās vasarnīcās, gan pārvietojoties ar automašīnu. Tādējādi cilvēkiem vairs nav jābūt tikai birojā vai mājās, lai veiktu savus ikdienas darbus, tikpat labi tas var notikt jebkurā vietā un jebkurā laikā,” norāda Raimonds Peļņa, Triatel valdes priekšsēdētājs.

“77Agency, fokusējoties uz tehnoloģiju izstrādi un dinamisku darbību, pārstāv desmitgadīgu inovāciju vēsturi. Mums strādāšana no jebkuras vietas ir ikdiena, proti, visa mūsu infrastruktūra ir izveidota tā, lai būtu elastīga un pieejama no jebkuras vietas — vilciena stacijas, lidostas vai Latvijas laukiem. Uzskatām, ka “Strādā jebkur!” ir lieliska iespēja demonstrēt šīs filozofijas spēku un pārliecināt uzņēmumus, kuri to vēl nav ieviesuši, ka ir laiks apsvērt tās ieviešanu nākotnē. 77Agency, kuru šoreiz pārstāv Izpētes un Izstrādes birojs Rīgā, ir lepns būt par Microsoft Latvia tehnoloģisko partneri šajā lieliskajā pasākumā, atbalstot to ne tikai tehnoloģiski, bet arī pašiem tajā piedaloties,” skaidro Karlo Beki (Carlo Becchi), 77Agency partneris un attīstības daļas vadītājs.

“Strādā jebkur!” diena Latvijā tiks atzīmēta jau otro gadu. Pērn kampaņā piedalījās seši sadarbības partneri un 12 atbalstītāju.

Plašāka informācija ir pieejama “Strādā jebkur!” iniciatīvas lapā.

31.maijā Rīgā, Stacijas laukumā pie t/c Origo, akcijā piedalīsies:
Hortus Digital; E-PASAULE; SIA DPA; Māmiņu Klubs; Colorize; SIA Baltā Bura; Datrozinību centrs AS; Latvijas oficiālā Facebook lapa „If You Like Latvia, Latvia Likes You” Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera; Projekta MICROPOL partneris Rīgas Tehniskā universitāte; Belam-Rīga; Saldus Radio 107,9 FM ; Elva Baltic SIA; Latvijas Interneta asociācija; HansaWorld; AS RIX Technologies; SIA Telia Latvija; Latvijas Institūts;  Ķekavas pašvaldība; Latvijas Pašvaldību savienība; Tavam biznesam;  Latvijas Pilsoniskā alianse; Latvijas Samariešu apvienība; Igors Voitešonoks;   Meirans IT, SIA;  SIA Eiro Personāls, projekts LikeIT;  SIA MRS Group; ACC Distribution ; AS Telekom Baltija; SIA Gemius Latvia; SIA iMedia (mailigen.com preču zīmes turētāji); SIA ASKIVM; SIA Goodwill studio; VARIS Toys; Domnīca Bērniem Draudzīgs; SIA IT Broker; Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija; Latvijas Nacionālā projektu vadīšanas asociācija; Banku augstskola, E-grāmatnīca Lasītava, Latvijas Bērnu forums, SIA Need SOLUTION, biedrība Piedzīvojuma Gars.