Jaunumi

13.03.2014

Fotogrāfa Zigismunds Zālmaņa izstāde „Ceļā uz Olimpu” papildināta ar jauniem attēliem


Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra „Origo” apskatāmā sporta fotogrāfa Zigismunda Zālmaņa lielformāta fotogrāfiju izstāde „Ceļā uz Olimpu” papildināta ar attāliem no 2014.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos.sporta-izstade.jpg

Atzītais sporta fotogrāfs Zigismunds Zālmanis savā fotoizstādē piedāvā ieskatu dažādu disciplīnu sportistu grūtajā, bet iedvesmojošajā ceļā uz Olimpisko spēļu goda pjedestālu. Sākot no šodienas izstāde papildināta arī ar fotogrāfijām, kas attēlo mūsu sportistu cīņu Soču olimpiskajās spēlēs – gan spraigajās hokeja spēļu cīņās, gan iegūstot medaļas kamaniņās, skeletonā un bobslejā. Izstādei pievienosies arī lielformāta fotogrāfija no Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas.

„Šīs Ziemas Olimpiskās spēles bija grandiozs pasākums. Piedalījos arī atklāšanas ceremonijā, kur viss bija noorganizēts ļoti augstā līmenī, tāpēc pasākums atstāja emocionālu iespaidu. Liels prieks bija par mūsu hokeja izlasi, jo mūsu puiši nospēlēja augstā līmenī. Pēc spēles ar Kanādu visa zāle, ne tikai mūsu fani, bija par mums – visi skandēja „Latvija, Latvija!”. Pat preses konferencē mediji uzdeva vairāk jautājumus Latvijai nekā Kanādai,” stāsta izstādes autors.

„Šīs Olimpiskās spēles mums bija īpašas, jo kopā ar Latvijas Dzelzceļu mēs kopā radījām patiesu olimpisko notikumu krustpunktu – Stacijas daļā bija iespējams vērot spēļu notikumus uz lielā ekrāna, bet pie „Origo” bija iespējams baudīt iepriekšējo spēļu foto mirkļus. Tagad dosim iespēju ikvienam paildzināt lepnuma sajūtu par mūsu sportistu izcilajiem sasniegumiem, pievienojot attēlus no šī gada spēlēm,” norāda t/c „Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Zigismunds Zālmanis ir viens no pieredzējušākajiem Latvijas sporta fotogrāfiem, strādājis piecās Olimpiskajās spēlēs un nozīmīgos turnīros. Savas profesionāļa gaitas sācis pirms 35 gadiem laikrakstā „Sports” kā sporta fotoreportieris. Šobrīd Z.Zālmaņa profesionālās gaitas saistās ar KHL līgas fotografēšanu ziemas laikā un regbija un velosporta iemūžināšanu vasarā. 2011. gadā Zigismundam Zālmanim ar Triju Zvaigžņu ordeņa kapitula lēmumu piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis par nopelniem Latvijas labā.