Jaunumi

04.06.2014

Kultūras aktivitāšu centrs Origo Summer Stage piecu gadu jubileju atzīmē kopā ar Musiqq un Otra puse


Ceturtdien, 5. jūnijā plkst. 17:00 pie T/C Origo Stacijas laukumā ar grupu Musiqq un Otra puse koncertu tiks atklāta ikgadējā vasaras kultūras aktivitāšu centra Origo Summer Stagepiektā sezona. Visas vasaras garumā rīdzinieki un galvaspilsētas viesi tiek aicināti uz radošiem bezmaksas kultūras pasākumiem pašā pilsētas centrā ērti iekārtojoties kādā no vasaras kafejnīcām!summerstage2014.jpg

Šo piecu gadu laikā Origo Summer Stage ir spējis pastāvēt un attīstīties pateicoties tam, ka savu ieguldījumu ir devuši pašaizliedzīgi kultūras cilvēki, tajā skaitā Diāna un Māris Briežkalni (Rīgas Ritmi), Tālis Gžibovskis un Raimonds Kalniņš (Saulkrasti Jazz), Arnis Miltiņš (Rīgas Domes kultūras departaments), Tiina Jokinen (Orient music festival Estonia), Inna Dovidova un Inese Galante ( Summer Time – aicina Inese Galante). Šogad Origo Summer Stage svin savu piekto jubileju un arī šajā vasarā, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, Stacijas laukumā būs iespējams piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu.

Blakus skatuvei 450 m2 plašā brīvdabas galerijā visas vasaras garumā tiks izstādītas arī lielformāta foto izstādes, atspoguļojot Latvijas nozīmīgākajos svētkos un ikdienā tvertos mirkļus sākot no sportiskiem brīžiem, ko tvēris Zigismunds Zālmanis, līdz džeza maģijai, kuru fotomirkļos noķēris Sergejs Budanovs. Taču Origo Summer Stage sastāv ne vien no skatuves un izstādes – t/c Origo ikvienam piedāvā apskatīt arī interaktīvu un izglītojošu dizaina objektu Saules Pulkstenis – Origo Universi. Dizaina objekts rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Projekta idejas un dizaina autors dizainers Valdis Majevskis, tas izstrādāts sadarbībā ar datorzinātņu doktoru Mārtiņu Gillu.

„Esmu gandarīts, ka Origo Summer Stage šogad svin nozīmīgo piecu gadu jubileju. Sirsnīgs paldies visiem projekta partneriem, faniem un atbalstītājiem. Mēs arī šogad piedāvāsim kvalitatīvus bezmaksas pasākumus visdažādāko mūzikas stilu cienītājiem. Būs gan labi zināmi mākslinieki, gan jaunie talanti, kurus labprāt atblastām, dodot iespēju uzstāties pašā pilsētas sirdī," stāsta tirdzniecības centra Origo vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

Evija Majevska, Linstow Center Management, tirdzniecības centru komercdirektore: „Mūsdienās pilsētvide nav iedomājama bez privātā sektora līdzdalības, tāpēc Linstow Center Management sagaidot Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014 ir realizējis vairākus projektus, kas cieši saistīti ar galvaspilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un tik nozīmīgās pilsētvides telpas uzlabošanu. Rūpējoties par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, Rīgā, satiksmes krustpunktā, veiksmīgi līdzās pastāv tirdzniecība kvalitatīva vide un kultūras dzīve, kas rosina apstāties un to iepazīt. Rīgas centrā par šādu vietu ir kļuvis Stacijas laukums un tajā izveidotais kultūras aktivitāšu centrs Origo Summer Stage, kurš šogad jau piekto gadu priecēs kultūras baudītājus. Pie t/c Origo pilsētas viesu un tūristu interesi piesaista deviņus metrus plats interaktīvs un izglītojošs dizaina objekts Saules pulkstenis – Origo Universi, kas dāvināts pilsētai sagaidot Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.”

Atklāšanas dienā pulksten 17:00 uz Origo Summer Stageskatuves kāps Musiqq, kuras sastāvā ir mūziķi Emīls Balceris un Marats Ogļezņevs. Musiqq populārākie singli ir No 10-10, Abrakadabra un Angel in Disguise, ar kuru viņi arī pārstāvēja Latviju 2011. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā. Savukārt pulksten 19:00 Origo Summer Stageatklāšanas koncerta skatītājus ar koncertu priecēs grupa Otra puse. Latviešu grupa, kura ir dibināta 1992. gadā, ir zināma ar tādiem hītiem kā Ieskaties, Pēc lietus, Uzzīmē mani un Nakts vai rīts. 2014. gada martā grupa saņēmusi Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu Zelta mikrofons 2013 nominācijā, kā arī dziesma Uzzīmē mani tika nominēta vairākās nominācijās.