Jaunumi

28.08.2014

Origo Summer Stage sezonas izskaņā – “Origo Folk” festivāls un vērienīgs noslēguma koncerts


Vasaras kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” savu piekto sezonu ir svinējis ar daudz skaistiem muzikāliem notikumiem un šajā nedēļā to noslēgs ar divām kvalitatīvu bezmaksas koncertu dienām, ceturtdien piedāvājot izbaudīt pasaules folkmūzikas skaņas, bet piektdien – iesākt pēdējo nedēļas nogali ar Madara Kalniņa trio, Katrīnes Lūkins un grupas Astro’n’out sniegtajiem mūzikas ritmiem.Stacijas laukumu pie t/c „Origo” šogad ir piepildījušas gan melodiskas džeza skaņas, gan aktīvs rokenrols, tāpat uz „Origo Summer Stage” skatuves ir bijusi iespēja ieskatīties šī gada nozīmīgāko festivālu – Pasaules Koru Olimpiādes, „Rīgas Ritmi”, „Saulkrasti Jazz Festival”, “Artissimo”, „Rīgas Svētku” – programmā. Bezmaksas koncerti pie t/c „Origo” šovasar ir bijuši Rīgas– Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 – neatņemama sastāvdaļa.
Šodien, 27.augustā t/c „Origo” uz kopīgu sezonas aizvadīšanas pasākumu pulcējās kultūras aktivitāšu centra „Origo Summer Stage” organizatori un sadarbības partneri – t/c „Origo” vadītāju Aleksandrs Ņemirovskis, festivāla „Rīgas ritmi” pārstāvji, „Rīgas svētku programmas „Dziesmu tilti” idejas autors Arnis Miltiņš, Pasaules koru olimpiādes pārstāve Līva Čudure un ceturtdien gaidāmā „Origo Folk” festivāla dalībnieki Nils Īle(Lativija), Abdoulaye Camare, Aboubakar, Lobilo Toure un Ibrahima Sory Ueita (Āfrika). Atskatoties uz aizvadīto sezonu visas iesaistītās puses nonāca pie secinājuma, ka „Origo Summer Stage” ir kļuvis par nozīmīgu pilsētas kultūras notikumu krustpunktu, kur ikvienam ir iespējams dzirdēt un redzēt visdažādākos mūzikas priekšnesumus.

28.augustā notiekošais divpadsmitais „Origo Folk” festivāls kā katru gadu Stacijas laukumā pulcēs dažādu paaudžu etno un folkmūzikas māksliniekus no Latvijas un ārvalstīm – jau sākot no 16:30 savus priekšnesumus sāks Tibetas mūki, tālāk skatītājus priecēs dejotāja no Spānijas, drumm’n’bass mūziķi no Šveices, perkusionisti no Gvinejas kopā ar pašmāju mūziķi Nilu Īli un Latvijas grupa „Elektrofolk”. Savukārt „Origo Summer Stage” piektā sezona noslēgsies 29. augustā, kad Stacijas laukumā pie t/c „Origo” uzstāsies Eirovīzijas fināliste Katrīne Lūkins, Madara Kalniņa trio ar latviešu dziesmām virtuozā džeza aranžējumā, kā arī grupa „Astro’n’Out” ar visiem iemīļotām dziesmām un jauno singlu „Zilonis”.