Bērniem Latvijas lauku reģionos ir sniegtas vairāk nekā 50 000 bezmaksas ārstu konsultācijas

Sekmējot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem un jauniešiem, “Ronald McDonald House Charities Latvija” (“RMHC Latvija”) jau divpadsmit gadus regulāri sniedz bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem Latvijas lauku reģionos. Pagājušajā piektdienā, 5. augustā, Cesvainē svinīgā noskaņā tika sniegta jau 50 000. konsultācija.

Katru gadu nepieciešamība pēc medicīnas speciālistiem, kas konsultē bērnus un jauniešus, Latvijas reģionos pieaug. “RMHC Latvija” programma bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs ik gadu mēro ceļu uz attāliem novadiem, lai sniegtu bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem un jauniešiem tuvāk viņu mājām. Konsultācijas centrs sniedz sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un citu medicīnas iestāžu medicīnas speciālistiem.

“Ļoti lielai daļai bērnu un jauniešu līdz 18 gadu vecumam, kuri dzīvo lauku reģionos, dzīvesvietas tuvumā nav pieejami kvalificēti medicīnas speciālisti. Tas nozīmē – lai  saņemtu ārstu – speciālistu konsultācijas, ģimenēm ir jāmēro daudzi kilometri uz Rīgu, un  daudzām ģimenēm nav resursu, lai mērotu šo garo ceļu . Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs nāk talkā valstij un šo problēmu risina, nogādājot mediķus tuvāk ģimenēm. Mums ir liels prieks, ka kopš 2010.gada, kad uzsākām centra darbību, esam spējuši ik gadu palielināt sniegto konsultāciju skaitu, kopumā sniedzot jau 50 000 konsultācijas bērniem un jauniešiem visā Latvijā,” stāsta Guna Caune, “Ronald McDonald House Charities Latvija” izpilddirektore.

Apaļais skaitlis tika atzīmēts ar svētku torti, ko sarūpējuši projekta ilgstoši lielākie atbalstītāji – “Linstow” kopā ar tirdzniecības centru “Origo”. “Medicīnas pieejamība ir viens no sociālās vienlīdzības pamatiem, tāpēc ir svarīgi atbalstīt tādas iniciatīvas kā Mobilais veselības aprūpes centrs. “Linstow” kopā ar t/c “Origo” jau vairāk nekā desmit gadus atbalsta “RMHC Latvija” aktivitātes, jo arī mums ir svarīgi sekmēt pieejamību un sociālo vienlīdzību. Tās ir iepriecinošas ziņas, ka šo gadu laikā tik daudziem bērniem un jauniešiem sniegta kvalitatīva veselības aprūpe reģionos,” teic “Linstow Baltic” un t/c “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Daudzviet Latvijā bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs ir vienīgais praktiskais risinājums, kā nodrošināt bērniem un jauniešiem savlaicīgas medicīniskās konsultācijas. Iespēja laikus apmeklēt speciālistu ir kritiski svarīga bērnu un jauniešu veselībai, jo ļauj diagnosticēt dažādas veselības problēmas un nodrošināt atbilstošu ārstēšanu. Vispieprasītākais speciālists Latvijas reģionos ir okulists jeb acu ārsts – vidēji gadā tiek sniegtas gandrīz 1500 konsultācijas. Ļoti pieprasīti speciālisti ir arī alergologs/pulmanologs un neirologs, kuri ik gadu sniedz vairāk nekā 900 konsultācijas. Bērnu Mobilā veselības aprūpes centra speciālisti ir novērojuši, ka pēdējos gados reģionos audzis pieprasījums arī pēc bērnu mikrologopēda un dermatologa.

Bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbību ir iespējams nodrošināt pateicoties sabiedrības atbalstam un ziedojumiem. Lai nodrošinātu vienu bezmaksas speciālista  konsultāciju vienam bērnam, izmaksas sastāda vairāk nekā 40 eiro, to skaitā ir ceļa izdevumi, ārsta darbs un Mobilā veselības aprūpes centra saimnieciskā uzturēšana.

Ikviens var atbalstīt medicīnas speciālistu vizītes reģionos pie bērniem un jauniešiem, ziedojot gan finanšu līdzekļus, gan preces un pakalpojumus bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbībai. Ziedojumus var veikt gan mājas lapā www.rmhc-latvia.lv, gan klātienē ikvienā “McDonald’s” restorānā Latvijā.Kā arī sazinoties ar “RMHC Latvija” par citiem ziedošanas veidiem.

‹ Events archive

Gallery

+2

Share

ORIGO news

Be the first to know about Origo news - sign up! You will always be able to opt out if you decide to do so.

E-mail address (Required)
Phone Number
?