Ievas Cipruses rudens prieku ceļvedis

14.08.- 14.09.2023.

Springfield/Women’secret, Lindex, Reserved – Ietuntulēties vissiltākajā džemperī! Atrast vismīļāko, vismīkstāko, vissargājošāko. Lai ir sajūta, ka kāds visu dienu samīļo. Tad, man šķiet, ir lielāka drosme iet visos darbos – tādam silti samīļotam.

NS king, CCC – Nebaidīties no peļķēm! Apaut kājas tik droši, lai peļķēs var lēkt taisni iekšā, nevis pāri, un tā, lai pašam īsts bērna prieks. Par šo biju aizmirsusi diezgan ilgi, līdz kļuvu par mammu un nu jau daudzus rudeņus lēkāju pa peļķēm kopā ar meitu. Tad var spiegt un kliegt, un gribot negribot kaut kur pazūd nopietns pieaugušais un peļķē lec bērnība, nevis tu pats. Galvenais – lai sausas kājas! Tad mājās var ienākt ar kolosālu nopūtu par dauzīšanos.

Douglas – Rudenim vajag atrast savu smaržu – sildošu, spēkpilnu, tādu, kas smaržo pēc prieka pat tad, kad aiz loga ir pelēks. Smaržas vispār ir spēcīgs “apģērba gabals”. Ar tām var “uzvilkt” emocijas, atmiņas un ar mazu nošu atslēdziņu atvērt personības daļu, kura līdz šim īgni baidījusies baudīt rudeni, bet tagad ir gatava.

Euronics – Uzdāvināt sev jaunu hobiju! Es ikdienu vispār redzu kadros – kādam vilcienā pār muguru skaisti krīt gaisma, uz ielas tantiņa pārdod krāsainas puķes, uz jumtiem sasēdušies putni. Un vēl visas simts un tūkstots lietas, kas mums paskrien garām. Es saku – vajag nobildēt rudeni! Visus satiktos cilvēkus, visas krāsainās lapas un ābolmaizes krāsnī. Ķert mazos momentus un saglabāt, lai nekad neaizmirstas viss labais, kas piedzīvots.

Costa Coffee – Kādam, kurš mīļš, iespiest rokās zīmīti “nāc šodien ar mani uz kafiju”. Un kopā iet vienkārši papļāpāt – par niekiem un arī par lielām lietām, sēdēt pie kūpošām krūzēm un pabūt viens otram pretī.
Vai ar kūpošajām kafijas krūzēm iet pastaigā. Tā mēs parasti darām ar manu vismīļāko draudzeni – kafijas krūzes un iet un iet, un iet. Vienkārši iet sarunās. Tāda draudzības un kafijas terapija.

Rimi Hyper – Zupas ir mana meditācija. Tās ar mani parasti “notiek”, kad ir laiks – man patīk zupai pieķerties lēnām. Braukt mājās pilnu somu rudens dārzeņu un diļļu pušķi rokās, un tad lēnām ķerties pie karstas, burbuļojošas vārīšanas. Griezt, bērt, maisīt. Tad es esmu zupas meditācijā, laiks ir mazliet apstājies un notiek tikai vārošais katls. Vēl lieliskāk, ja pēc tam sanāk uzaicināt ciemos savējos, lai šķind trauki, lai notiek sarunas un pilnas bļodas ar zupu un mīlestību.

Jāņa Rozes grāmatnīca – Atcerēties savus pirmos septembrus un sākt jaunus! Pat rudeņos, kuros neesmu ķērusies pie mācīšanās, izšķirstu svaigi iespiestas klades un burtnīcas. Kaut kur tajās lapās dzīvo patīkams satraukums, sākot pirmo klasi. Bet pierakstīt var un vajag tik un tā! Ne tikai mācoties. Pierakstīt var un vajag to, kas notiek un kas sajūtams, pierakstīt, vai ir lēkāts pa peļķēm, vai šodien bija silti, vai sanāca izdarīt kaut ko labu vai kaut ko pirmo reiz. Jo dažreiz jau “pirmās klases” gadās arī pieaugot.

Sportland – Doties piedzīvojumā dabā! Jā, tieši rudenī – kad viss krāsojas un gaiss ir tieši tik dzestrs, ka viegli elpojams. Ņem līdzi draugus, suņus, siermaizes un termosus un dienās, kad rudens saule izlien no mākoņiem, brauciet iziet meža vai jūras takas. Kārtīgi noeieties, piekusušiem un sarkaniem vaigiem saēsties līdzpaņemto, pavilkt vienam otru uz zoba un saelpoties dabu tā, lai pietiek enerģijas visas nedēļas darbiem!

Snack’O Land – Filmu vakari! Kad rudens jau iestiepjas pavisam dziļumā – tumšajos un drēgnajos vakaros, kad filmu festivāli jau pagājuši, ir īstais laiks labam mājas kino. Mūsmājās šie ir svētki – tiek sagādāta mīļāko našķu izlase, kopā tiek meklēta filma un noteikti ir jāpalien zem segas, tā ir priekšnosacījums omulībai. Tad aiz loga var trakot jebkādi laikapstākļi, siltums meklējams tur – kopā.