Ar labdarības koncertu tirdzniecības centrā “Origo” atklāts 27. Baltijas baleta festivāls

Jau 7.oktobrī tirdzniecības centrā “Origo” tradicionāli atklāts 27. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Atklāšanas pasākuma labdarības koncertā plkst. 17:00 tirdzniecības centra jaunās ēkas ātrijā apmeklētājiem bija iespējama vērot džeza dejas, hiphopa, baleta un citu dažādo stilu dejas Nacionālā baleta, Rīgas baleta skolas, deju skolu “Benefice”, “Buras”, “Karuselis”, kā arī Tāļa Sila baleta akadēmijas dejotāju izpildījumā.

27. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls šogad norisināsies Rīgā, Rēzeknē, Preiļos un Ventspilī, kā ierasts, piedāvājot krāšņu un plašu programmu. Festivālā viesosies deju kompānijas no Norvēģijas un Portugāles, tāpat festivāla ietvaros norisināsies divi filmu seansi un izstāde «Latvijas Nacionālajam baletam – 100», kas būs skatāma Mencendorfa namā. 7. oktobrī tirdzniecibas centrā “Origo” notiks jau tradicionālais festivāla atklāšanas labdarības koncerts. Turpinājumā kinoteātrī “Splendid Palace” plānota baleta kino nakts “Latvijas baleta kods”.

Tirdzniecības centra “Origo” mārketinga vadītāja Baiba Broka Maļinovska: “Kopš 1999. gada “Origo” telpās ir ticis atklāts Starptautiskais Baltijas baleta festivāls, publiskā telpā integrējot augstvērtīgus mākslas priekšnesumus, kas tirdzniecības centra apmeklētājiem sniedz jēgpilnas un estētiski pievilcīgas izklaides iespējas. Arī šogad turpinām tradīciju piedāvāt apmeklēt baleta priekšnesumus ārpus tā ierastās skatuves vides un “rāmjiem”, un šoreiz atklāšanas pasākums notiks “Origo” jaunās ēkas ātrijā, kas ir kļuvis par vienu no iemīļotākajām satikšanās vietām mūsu centrā.”

“Mēs jūtamies ļoti pateicīgi par daudzgadīgo un veiksmīgo sadarbību ar “Origo”, šogad arī piedzīvojot patīkamas pārmaiņas atklāšanas pasākuma formātā. Jaunās ēkas ātrijs ir mūsdienīgs un stilīgs, kādas būs arī gaidāmā labdarības koncerta uzstāšanās. Ik gadu mēs tiekamies “Origo”, lai ieskandinātu baleta festivālu, un šogad tas patiešām ir īpaši, arī tā iemesla dēļ, ka divus gadus festivāls nav noticis pandēmijas apstākļu dēļ – ļoti priecāsimies jūs visus satikt jaunajā “Origo” baleta festivāla atklāšanā,” tā par gaidāmo labdarības koncertu izsakās Starptautiskā Baltijas baleta festivāla direktore Lita Beiris.

13. oktobrī Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē un 15. oktobrī Preiļu novada Riebiņu Kultūras centrā būs skatāma Jo Stromgrena modernā baleta kompānijas (Norvēģija) izrāde “The Loft”. Tā apspēlē patiesi cilvēciskos aizsardzības un izdzīvošanas mehānismus ar karātavu humoru, kas ļauj cilvēkiem smieties par ļaunuma un kļūdu mezglojumiem un savijumiem.

21. oktobrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS un 24. oktobrī VEF Kultūras pilī ar izrādi “Romeo un Džuljeta” viesosies modernā baleta kompānija “Quorum Ballet” (Portugāle). Izrādes sižets ieved mūs īstas, kaislīgas mīlestības pasaulē, kuru nekas un neviens nevar iznīcināt. Tāda mīlestība, kas ir akla, tāda mīlestība, kas ir tik spēcīga, ka to nespētu pārvarēt pat nāve.

28. oktobrī Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti” norisināsies koncertprogramma “Vārds Latvijas jaunajiem horeogrāfiem”, bet 29. oktobrī festivāla noslēgumā plānots kino  seanss “Nakts ar Balerīnu”. Informācija par festivālu pieejama Starptautiskā Baltijas baleta festivāla mājaslapā, kā arī festivāla lapā sociālajā tīklā “Facebook”. Biļetes uz festivāla pasākumiem var iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs.

Foto: Gints Ivuškāns

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+4

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?