Atklāta jauna izstāde ‘’Studentu inovācijas’’ RTU un Origo nākotnes pieturā

Studentu būvēta raķete, energoefektīvs elektriskais tricikls, ar ko startēt sacensībās, mēbeles, kas veicina sadarbību un ideju radīšanu, spēle psiholoģiskās noturības trenēšanai un citi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu radītu produktu prototipi līdz jūlijam apskatāmi izstādē inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura».

«Tas ir mīts, ka ir cilvēki, kuri spēj radīt jaunas idejas, produktus, pakalpojumus vai tehnoloģijas, un tādi, kuriem šādu spēju nav. Katrā cilvēkā mīt novators, un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikā mēs studentiem sniedzam zināšanas, mentoringu, ekspertīzi, infrastruktūru un cita veida atbalstu, lai iedrošinātu viņus gan radīt idejas, gan tās pārvērst reālos produktos, kā arī sadarboties savstarpēji, ar uzņēmumiem un zinātniekiem,» uzsver RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone.

“Inovāciju risinājumi virza pasaules attīstību. Multifunkcionālais tirdzniecības centrs “Origo” ir viens no modernākajiem tirdzniecības centriem Rīgā, kas savā ikdienas darbā ieviesis tehnoloģiju inovācijas centra apmeklētāju ērtībām un labbūtībai, veicinot gan ērtu piekļuvi, gan ilgtspējīgu vidi. Esam gandarīti, ka caur sadarbību ar RTU, varam ar šiem studentu radītajiem inovāciju risinājumiem iepazīstināt centra apmeklētājus, aicinot viņus domāt par tehnoloģiju mijiedarbību un ilgtspējīgu nākotni,” norāda Viktorija Bižāne, tirdzniecības centra “Origo” mārketinga vadītāja.

Izstādē vienuviet ir skatāma gan 3D drukāta betona kāpšanas siena, kas projektēta tā, lai to varētu pielāgot dažāda līmeņa kāpējiem un integrēt pilsētvidē, veicinot dabas iedvesmotu atpūtu pilsētās, gan universāla SUP dēļu spura, kas piemērota airēšanai visu veidu ūdenstilpēs. Savukārt īpaša dizaina piecstūru galdi, kas pielāgojami dažādām vajadzībām – darbam individuāli, grupās, konferencēs –, veicinās sadarbību un jaunu ideju ģenerēšanu. Dažādām vajadzībām transformējama arī īpaša konstrukcija, ko veido stiklšķiedras caurules un 3D drukāti savienotājelementi. No tiem iespējams izveidot dekoratīvus skatuves elementus, reklāmu stendus, fotostūrus utt.

Izstādē piedalās arī RTU studentu un zinātnieku izveidots jaunuzņēmums «Humico», kas piedāvā humusvielu šķīdumu no kūdras. Šķīdums satur daudzveidīgas organiskās vielas, kas uzlabo augsnes kvalitāti. Apskatāma arī studentu būvēta lieljaudas raķete, kas jau veiksmīgi startējusi, sasniedzot 1,9 km augstumu, un elektriskais tricikls, ar ko RTU studenti startējuši vairākās energoefektivitātes sacensībās.

Izstāde iepazīstina arī ar vairākām spēlēm. Spēle «Glābjot saprātu» palīdz uzveikt nemieru un cīnīties ar negatīvām un pašiznīcinošām domām. To testējuši gan psihologi un psihoterapeiti, gan jaunieši. Savukārt «Kosmonauts LabLab pret RTU rektoru Tāli Juhnu» ir aizraujoša līdzsvara un stratēģijas spēle, kurā atklājas zinātnes un akadēmiskās pasaules saspēle. Izstādīti arī paša LabLaba – RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas talismana – prototipi, kas tapa, studentiem veidojot lielizmēra 3D betona skulptūru Ķīpsalā.

RTU un t/c «Origo» sadarbībā izveidotā ekspozīciju telpa «RTU un Origo nākotnes pietura» iepazīstina plašu sabiedrību ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, zinātnes atklājumiem, RTU studentu, inženieru un zinātnieku sasniegumiem.

«RTU un Origo nākotnes pietura» atrodas t/c «Origo» jaunās ēkas 2. stāvā, Stacijas laukumā 4.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+3

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?