Atsauksmes par Origo Summer Stage

Vērienīgais vasaras kultūras aktivitāšu centrs Origo Summer Stage jau otro gadu priecē Rīgas iedzīvotājus un viesus.

Pilsētas kultūras aktivitāšu centrs Origo Summer Stage izveidi iedvesmoja mērķis atbalstīt Latvijas kultūras dzīvi vienā no Rīgas nozīmīgākajām publiskajām telpām – pilsētas vārtiem stacijas laukumā pie t/c ‘’Origo”. „Linstow Center Management” pieredze publiskās telpas apsaimniekošanā un attīstībā, kā arī LR kultūras ministru, Rīgas pilsētas galvenā arhitekta un sabiedrības atbalsts sniedz gandarījumu un iedvesmu nākamajiem projektiem.

Origo Summer Stage kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu, uz vienas skatuves atspoguļojot Latvijas lielākos mūzikas festivālus – Imantadienas, Rīgas Ritmi, Saulkrasti Jazz, Summertime – aicina Inese Galante, Jaunais Vilnis. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, piektdienu vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no vasaras kafejnīcām un ļauties dažādu jazz & blues, kā arī rock`n`roll izpildītāju priekšnesumiem. Savukārt 450 m2 plašajā brīvdabas galerijā visas vasaras garumā tiek izstādītas lielformāta foto izstādes, atspoguļojot Latvijas nozīmīgākajos svētkos un ikdienā tvertos mirkļus.

sarmites-elertes-vestule.jpgLR kultūras ministres Sarmītes Ēlertes apsveikuma vēstule Origo Summer Stage rīkotājiem, dalībniekiem un viesiem.

Man ir patiess prieks, ka vienā no steidzīgākajām un aktīvākajām galvaspilsētas vietām ir radīta vieta augstvērtīgai un kvalitatīvai kultūrai. Šī skatuve atrodas UNESCO Pasaules mantojuma vietā, par kādu atzīts Rīgas vēsturiskais centrs, tāpēc īpaši uzsverams, ka piedāvātie kultūras pasākumi palielinās tā vērtību un apliecina ne tikai valsts, bet arī uzņēmēju un sabiedrības rūpes par kvalitatīvas kultūrtelpas nepieciešamību ikdienā mums apkārt. Aicinu darba steigā apstāties un ļauties kultūras valdzinājumam šovasar arī Rīgas Centrālās stacijas pakājē!

Bijušais Rīgas pašvaldības aģentūras «Rīgas pilsētas arhitekta birojs» direktors Jānis Dripe.

Katra sevi cienoša galvaspilsēta – mēs Rīgu lepni dēvējam par Baltijas metropoli – nostiprina tās ieejas mezglus jeb ieejas vārtus. Nenoliedzami – stacija un Stacijas laukums ir šādi pilsētas ieejas vārti jeb vitāli svarīga zona.

Stacijas teritorijai un Rīgas centram pasaules slavenais publiskās ārtelpas meistars Jans Gēls no Dānijas ir devis rekomendācijas, kādā virzienā būtu piemērotāka attīstība. Mēs ne vienmēr viņu esam klausījuši, bet man ir prieks, ka kaut nelielā pilsētas daļā – Stacijas laukumā – ir realizējusies kvalitatīva publiskā ārtelpa – ir skaidra ideja un darbs veikts ar kvalitatīviem materiāliem.

Pasaule ir piedzīvojusi daudzus piemērus, kur satiksmes mezgls un tirdzniecība iet roku rokā, tam pievienojot kvalitatīvo papildinājumu, par kādu var dēvēt Stacijas laukumā izveidoto vasaras kultūras norišu centru Origo Summer Stage. Ir būtiski, ja, piemēram, atbrauc starptautiski pazīstamais britu speciālists „vietu atpazīstamības jautājumos” Saimons Anholcs un stāsta, ka Rīgu zina labāk nekā Latviju.

Šeit ir autora Valda Majevska kvalitatīvi izstrādātā mazā arhitektūras forma – lielformāta foto izstādes galerijas struktūra un saturs, kas piedāvā sekot svarīgiem valsts un pilsētas notikumiem – vai tie būtu dziesmu svētki, Saulkrasti Jazz festivāls, Rīgas Ritmi vai šarmantās Ineses Galantes Summertime – aicina Inese Galante.

Bijušais LR Kultūras ministrs Ints Dālderis.

Kultūras pieejamība – tie ir atslēgas vārdi gan stratēģiski ministrijā, plānojot nozares prioritātes un attīstību, gan ikvienā kultūras iestādē vai centrā, organizējot koncertus, izrādes, izstādes un citas norises. Kultūras procesiem un notikumiem jābūt sabiedrībai maksimāli pieejamiem un laikā, kad valsts finansiāli var atbalstīt tikai nacionālās kultūras iestādes, ir apsveicama ikviena privāta uzņēmēja iniciatīva iesaistīties ar savām idejām.

Tirdzniecības centrs ‘’Origo” un projekts Origo Summer Stage ir šāds lielisks piemērs – centrālās dzelzceļa stacijas laukums, kas ikvienā pasaules pilsētā ir intensīvas „satiksmes” centrs, Rīgā ir pārtapis par jaunu kultūras telpu, kas ir interesanta, un piesaista ne vien rīdziniekus, bet arī pilsētas viesus kā no Latvijas reģioniem, tā ārvalstīm.

Būtiski ir līdzās pieejamībai rūpēties arī par māksliniecisko kvalitāti un arī šo mērķi Origo Summer Stage sasniedz ļoti sekmīgi – divu mēnešu laikā šeit muzicējuši labākie Latvijas vieglās mūzikas žanra mākslinieki, notikuši lielāko vasaras festivālu koncerti, izveidota lielformāta fotogrāfiju izstāde. Man ir patiess gandarījums, ka enerģija, kas saplūst laukumā pie centrālās stacijas, tiek virzīta kultūras gultnē, aicinot cilvēkus kaut uz brīdi apstāties un iedvesmoties.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?