Droši ļaujiet mums droši strādāt

AIZLIEGT NEDRĪKST ATVĒRT!

Mums rūp sabiedrības veselība!

Mēs esam par cilvēkiem drošiem risinājumiem!

Mēs esam par saprātīgiem ierobežojumiem!

Mēs esam par gudru valdību!

Mēs esam pret nepamatotiem lēmumiem.

Mēs esam pret diskriminējošiem ierobežojumiem.

Kur teikumā “aizliegt nedrīkst atvērt” jūs šodien liktu komatu? Valdība to ir ielikusi aiz vārda “aizliegt”. Jo iespējams tā ir vienkāršāk. Tā ir drošāk. Tirdzniecības centros jau vairākus mēnešus viss ir “vienkāršāk un drošāk” – nav cilvēku, nav nomnieku, nav problēmu. Bet aiz priekškara aina ir dramatiska. Aiz katrām “uz laiku” aizvērtajām mazo un lielo veikalu durvīm ir darbinieki, viņu ģimenes, viņu ikdienas rēķini, pirkumi, viņu finansiālā drošība un stabilitāte. Un aiz durvīm stāv arī uzņēmēji, kuriem jāsaprot, no kā samaksāt darbiniekiem algas, valstij nodokļus, rēķinus, ko darīt ar investīciju un attīstības stratēģijām, kas sen jau pārvērstas par izdzīvošanas plāniem.

Esam darījuši visu prasīto un pat vēl vairāk, lai plašajās tirdzniecības centra telpās atrasties būtu veselībai droši ikvienam cilvēkam. Ierobežojuši, distancējuši, vēdinājuši, dezinficējuši, informējuši, aizlieguši, aizslēguši, paplašinājuši. Un tomēr tas izrādās nepietiekami. Kāpēc? Atbildes nav. Ko darīt vēl labāk? Atbildes nav. Kā darīt vēl drošāk? Atbildes nav. Un kā ar rindām uz ielām, pie veikaliem? Kā ar 7. tramvaju no rīta un vakarā? Cik tas ir drošāk, nekā atrasties vairāk nekā 35 000 m2 lielās, labi vēdinātās un veselībai droši organizētās un labiekārtotās telpās?

Visa valsts un sabiedrība meklē veidus, kā ar jauno situāciju sadzīvot. To, ka “aizliegt, aizvērt” stratēģija šodienas apstākļos var strādāt tikai īstermiņā, bet ne uz “nenoteiktu laiku”, diemžēl vislabāk saprot tie, kas nodokļus maksā, nevis tērē.

Šobrīd valdības lēmumu nekonsekvence tirdzniecības centru vadību, darbiniekus, nomniekus, sadarbības partnerus un arī mūsu apmeklētājus novedusi līdz neizpratnei, dusmām, bezspēcībai, atkal neizpratnei un brīžiem līdz izmisumam. Neizpratnei, kādēļ tieši tirdzniecības centru darbiniekiem, mazo, vidējo un arī lielo uzņēmumu īpašniekiem, neļauj nopelnīt iztiku, līdzīgi kā “iepirkšanās vietām ar atsevišķu ieeju”. Mums neļauj to darīt ļoti kontrolētā, distancētā un visiem drošā formātā. Turklāt – pierādīti drošā. Bet ar to esot par maz, tādēļ – aizliegt nedrīkst atvērt!

t/c Origo

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?