Ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura» atklāj RTU dizaina studentu darbu izstādi

Inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura» atklāta jauna izstāde, kas iepazīstina ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina tehnoloģiju institūta studentu veidotajiem ilgtspējīga dizaina paraugiem. Izstāde būs skatāma līdz augusta beigām.

Ekspozīciju telpa atrodas t/c «Origo» jaunās ēkas 2. stāvā Stacijas laukumā 4.

«RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūts ir vieta, kur satiekas tehnoloģijas, dizains un pētniecība. Nelielu daļu no institūta studentu darbiem jebkurš interesents tagad var aplūkot «RTU un Origo nākotnes pieturā». Tur var noskatīties arī īsfilmu par studentu dažādu gadu dizaina darbiem, kas atspoguļo produktu un ideju daudzveidību no apģērba un dizaina elementiem līdz zinātnes centra «Futurimo Rīga» eksponātiem,» norāda RTU Dizaina tehnoloģiju institūta lektore, izstādes veidotāja Ilze Gudro.

Izstāde ataino dažādos virzienus, kuros attīstās nākotnes dizains un dizaineri. Piemēram, apskatāma daļa no Dizaina tehnoloģiju institūta godalgotās studentes Sindijas Mednes veidotās pārstrādātu riepu granulu āra mēbeļu kolekcijas, kas piedāvā dizainiski augstvērtīgu risinājumu nolietoto auto riepu problēmai. Ekspozīcijā izstādīti vairāki eksterjera dizaina produkti, kurus var lietot arī iekštelpās, piemēram, modulāra konstrukcija mājsaimniecības instrumentu un piederumu uzglabāšanai (autore Kristiāna Spriesle) un dārza augu atbalsta konstrukcijas (autore Maija Aļeiņikova). Šie ir studentu bakalaura darbi studiju programmā «Materiālu tehnoloģija un dizains».

Izstāde ļauj ieskatīties arī Evijas Lipšānes apģērbu kolekcijā «Unknown», kura stāsta par prasmi izdzīvot un abstrahēties no ārējās pasaules, uzturoties burvīgajā zemūdens valstībā, kurā valda klusums un miers. Aplūkojams arī Reinholda Švarca, Agneses Sauskas, Unigundas Meijeres un Eduarda Helmuta Šmita kopdarbs – interaktīvi eksponāti RTU zinātkāres centram «Futurimo Rīga». Te atklāts arī radošais process, dizaineriem projektējot un izgatavojot ļoti praktiskus ikdienas objektus – ergonomiskas sēdmēbeles. Pirms galaprodukta izgatavošanas tiek izstrādāts makets izmērā 1:5. Daļa no šiem maketiem skatāma ekspozīcijā.

«Viena no tirdzniecības centra «Origo» pamatvērtībām ir ilgtspējīgs un funkcionāls dizains gan arhitektūras un vides pieejamības, gan efektīvas apsaimniekošanas un energoresursu taupīšanas izpratnē. Ar izstādes starpniecību pievēršam uzmanību RTU studentu jaunākajam veikumam, kas ir apliecinājums viņu radošumam un spējai mūsdienīgas problēmas risināt ar gudra dizaina palīdzību. Tā demonstrē arī arvien ciešāko modernā dizaina un ilgtspējas sasaisti. Uzņēmējiem ir būtiski integrēt savā biznesā ilgtspējīgas dizaina prakses un vienlaikus mudināt jaunāko paaudzi interesēties par to, jo tā ir mūsu nākotne,” par jaunāko ekspozīciju «RTU un Origo nākotnes pietura» saka «Linstow Baltic» un multifunkcionālā centra «Origo» komercdirektore Evija Majevska. Ekspozīciju telpu RTU izveidoja pagājušajā rudenī sadarbībā ar multifunkcionālo centru «Origo», lai plašu sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, zinātnes atklājumiem, RTU studentu, inženieru un zinātnieku sasniegumiem.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+10

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?