FOTO: PIE T/C “ORIGO” ATKLĀTA BRĪVDABAS LIELFORMĀTA FOTO IZSTĀDE “GADA BALVA FOTOGRĀFIJĀ 2015”

Noslēdzot konkursu “Gada balva fotogrāfijā 2015”, šodien 12. aprīlī pie tirdzniecības centra “Origo” tika atklāta plaša brīvdabas lielformāta foto izstāde, kurā var aplūkot 100 labākās konkursam iesūtītās fotogrāfijas. Vienlaikus, atklājot izstādi, tika paziņoti un apbalvoti arī konkursa uzvarētāji.

Konkurss Gada balva fotogrāfijā tiek organizēts kopš 2010.gada un ar katru gadu pieaug konkursam pieteikto fotogrāfiju skaits. 2015.gada konkursam tika pieteiktas 6082 fotogrāfijas trīs kategorijās – “Cilvēks”, “Notikumi” un “Dabas skaistums”. 100 labākās fotogrāfijas izvēlētas starptautiskai žūrijai rūpīgi vērtējot visus iesniegtos darbus. Žūrijas sastāvā bija pasaulē pazīstamie fotogrāfi, daudzi konkursu žūriju locekļi – Trevors Jerberijs (Trevor Yerbury), Pīters Ellis (Peter Ellis) un  Deniss Orčards (Deniss Orchard). Izvēloties 100 labākās fotogrāfijas arī tika noteikti katras kategorijas uzvarētāji. “Gada balva fotogrāfijā 2015” izstāde ikvienam interesentam apskatāma līdz 2016. gada 1. jūnijam.

Ilmārs Znotiņš “Gada balvas fotogrāfijā” kurators un fotogrāfs: “Fotogrāfija ir visdemokrātiskākais radošās darbības veids, līdz ar to es ļoti priecājos, ka šogad tā ir izstādīta visdemokrātiskākajā izstāžu vietā pilsētā –laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”. Aicinu visus fotogrāfus nākt apskatīties, ko kolēģi ir sastrādājuši un sākt krāt jau šī gada labākos, veiksmīgākos attēlus nākošā gada sacensībām.”

Inese Dābola “Gada balvas fotogrāfijā” kuratore: “Konkurss “Gada balva fotogrāfijā” ir kļuvis par ikgadēju notikumu, kuru, pateicoties partneru atbalstam un dalībnieku atsaucībai, organizējam jau sešus gadus. Sirsnīgs paldies ikvienam par dalību konkursā, šajos gados esam saņēmuši tūkstošiem fotogrāfijas un varam atzīmēt, ka fotogrāfēt Latvijā mīl. Arī starptautiskā žūrija, vērtējot iesniegtos darbus, norādīja, ka vienmēr ir interesanti skatīt tieši Latvijas fotogrāfu darbus. Novēlu iedvesmu 2016.gadā, lai izdodas ar fotogrāfiju izstāstīt stāstu un, iespējams, pat mainīt pasauli.”

Tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis: “Atrodoties pilsētas satiksmes krustpunktā, brīvdabas lielformāta foto galerija pie tirdzniecības centra “Origo” sniedz iespēju vēl plašākai sabiedrības daļai, kā arī galvaspilsētas viesiem iepazīt Latviešu profesionāļu un entuziastu radītās fotogrāfijas. Ikviena izcila attēla būtībā ir stāsts, ko ir saskatījis katra darba autors, tāpēc gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi, ir aicināti aplūkot iemūžinātos skaistākos mirkļus, kas varbūt ikdienas steigā paliek nepamanīti.”

“Linstow Center Management” tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska: “Linstow Center Management” ar lielu atbildību realizē projektus, kas palīdz Stacijas laukumam kļūt par kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas vietu. Viens no projektiem ir šī pie tirdzniecības centra “Origo” izveidotā 450 m2 plašā brīvdabas lielformāta fotogalerija, kurā tiek atspoguļoti Latvijai nozīmīgākajos notikumos, svētkos un ikdienā iemūžinātie mirkļi, savukārt naktī brīvdabas galerija tiek izgaismota, kļūstot par vienīgo šāda veida objektu Rīgā.”

Konkurss “Gada balva fotogrāfijā” mērķis ir attīstīt fotogrāfijas nozari Latvijā. Konkurss sniedz platformu gada laikā uzņemto fotogrāfiju pozicionēšanai, kā arī starptautiskas žūrijas vērtējumā tiek izvēlēti un apbalvoti labāko darbu autori.

Konkursa, “Gada balva fotogrāfijā 2015”, sadarbības partneri ir AS “Latvijas valsts meži”, “Nikon”, tirdzniecības centrs “Origo’”, kuratori –  fotogrāfs Ilmārs Znotiņš un Inese Dābola, konkursa organizatori – portāls Delfi.lv un komunikācijas aģentūra “Huge”.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?