Izcilā mākslinieka Jāņa Saulrieta darbi ir apskatāmi TC Origo!

Kārtējo reizi t/c ORIGO sniedz māksliniecisko baudījumu rīdziniekiem un Rīgas viesiem, piedāvājot apskatīt izcilā latviešu mākslinieka Jāņa Saulrieta (1918.-1993.) gleznas. Mākslinieka darbi ilgus gadus atradušies privāto mākslas kolekcionāru rokās un plašākai publikai būs pieejami pirmo reizi. Izstāde būs apskatāma sākot ar 8. decembri.

No Madonas puses nākušais latviešu valodas un literatūras skolotājs gleznot sācis tikai pagājušā gadsimta 50-tajos gados, ņemot par paraugu savu draugu, gleznotāju Edgaru Vinteru. Jānis Saulriets neapšaubāmi ir atradis savu individuālo stilu, ko mākslas pazinēji mēdz dēvēt par intelektuālo glezniecību.

Skolotāja un gleznotāja Saulrieta darbos ir redzama cilvēka dvēsele, viņam vien zināmā kodā iešifrēta krāsās. Gleznas liek uz brīdi apstāties ikdienas steigā, kura diktē visu aptvert ātri. Darbi itin kā ievelk sevī un liek padomāt par pārmūžīgām tēmām, par harmoniju, mieru un kopību ar jūru, kokiem, dabu.

Jānis Saulriets ļoti daudz gleznojis dažādas Latvijas upes, izcili parādot gan to rāmumu, gan ieskicējot dabas straujumu, kas ļauj nojaust par mākslinieka ciešajām attiecībām ar dabu. 80-tajos gados tapušajos darbos vairāk manāmas tumšākas krāsas un tas izskaidrojams ar personisko traģēdiju – mūžībā aiziet mākslinieka sieva Zenta ar kuru laimīgā laulībā būts 40 gadus.

Zīmīgi, ka mākslinieka vārds plašāk kļuva zināms tikai 2007. gadā, 14 gadus pēc aiziešanas no šīs pasaules. Ir vērts iepazīties ar Saulrieta gleznām arī tā iemesla pēc, ka padomju varas gados mākslinieks radošo brīvību vērtēja augstāk par iespēju pielāgoties pastāvošajai ideoloģijai, kā dēļ viņa darbi nebija sastopami tā laika izstādēs. Līdz ar to mākslinieka darbi ilgus gadus bijuši tikai draugu un radinieku privāto kolekciju sastāvā. Kopš 2007. gada izcilā gleznotāja darbi, pateicoties privāto kolekcionāru aktivitātēm, piedzīvojuši izstādes arī ārpus Latvijas. Izcilus panākumus Jāņa Saulrieta darbi guvuši Krievijā, it sevišķi Pēterburgā.

Izstāde atrodas tc ORIGO, B ēkas 2. stāvā, darba laiks katru dienu no 12.00- 19.00.

Gaidām Jūs baudīt Latvijas dabas ainavu skatus!

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?