Izglītojošā projektā Rīgas skolēnus iepazīstina ar saules pulksteņa darbību

Tirdzniecības centrs „Origo” sadarbībā ar Latvijas Astronomijas biedrību uzsācis izglītojošu projektu Rīgas skolu 3. un 4. klašu skolēniem, piedāvājot bezmaksas ekskursijas uz interaktīvo dizaina objektu saules pulksteni „Origo Universi”. Ekskursiju laikā skolēniem ir iespēja satikt profesionālus astronomus, izzināt  saules pulksteņa darbību, kā arī kopīgi aizpildīt īpaši sagatavotas darba lapas un izmēģināt dabaszinību stundās apgūto.

Saules pulkstenis „Origo Universi” ir deviņus metrus plats interaktīvs un izglītojošs dizaina objekts, kura autors ir dizaineris Valdis Majevskis sadarbībā ar datorzinātņu doktoru, astronomu Mārtiņu Gillu. „Tikai retais zina, ka dizaina objekts saules pulkstenis „Origo Universi” ir analemmatiskais jeb dalības saules pulkstenis, kas ir īpašs saules pulksteņa veids, kas novietots uz zemes un laiku rāda, cilvēkam nostājoties konkrētā vietā uz „astotniekam” līdzīgas skalas. Tā kā pamatskolas dabaszinību mācību programma paredz 3. un 4. klasē skolēnus iepazīstināt ar Zemes vietu Saules sistēmā, Sauli, zvaigznēm, planētām, Saules augstuma maiņu un arī saules pulksteņu darbību, analemmatiskais saules pulkstenis ir piemērota un ikvienam pieejama mācību vieta. Te bērniem iespējams atraktīvā veidā papildināt zināšanas un veidot pirmo interesi par astronomiju,” skaidro dizaina objekta „Origo Universi” teorētiskās daļas līdzautors, ekskursiju vadītājs astronoms Mārtiņš Gills.

Latvijas Astronomijas biedrība un tirdzniecības centrs „Origo” šī gada martā uzsācis izglītojošu projektu Rīgas skolu 3. un 4. klašu skolēniem, piedāvājot profesionālu astronomu pavadībā iepazīties ar saules pulksteņa darbību un citām dabaszinību tēmām. „Skolēnu mācību ekskursijas ir veids, kā skolā pārrunātās tēmas apgūt neikdienišķos apstākļos. Jau pierādījies, ka, mainot mācību vidi un dažādojot skolas ikdienu, bērnos paaugstinās motivācija un zināšanu apguve rada prieku, turklāt iespēja skolā apgūto izmēģināt dzīvē veicina labāku mācību vielas atcerēšanos,” skaidro ekskursiju vadītājs Mārtiņš Gills, norādot, ka dizaina objekts „Origo Universi” tā interaktivitātes dēļ sniedz skolēniem iespēju nolasīt precīzu laiku, izmantot lielāko Rīgas kompasu, iepazīties ar 11 Latvijas viduslaiku pilīm un nozīmīgākajiem kultūras objektiem Eiropas pilsētās, kā arī atrast savu zodiaka zīmi.

„Ar šo projektu vēlamies parādīt, ka nav tālu jābrauc, lai padarītu izglītības procesu interesantāku un mācību stundas vadītu ārpus skolas telpām. To iespējams izdarīt tepat Rīgas centrā pie interaktīvā dizaina objekta saules pulksteņa „Origo Universi”. Šobrīd piedāvājam iespēju apmeklēt bezmaksas ekskursijas gida pavadībā Rīgas skolu 3. un 4. klašu skolēniem, bet lielas atsaucības gadījumā labprāt šo padarīsim par tradīciju un dāvāsim šādu iespēju arī citu Latvijas skolu skolēniem,” stāsta tirdzniecības centra „Origo” menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?