Izskanējis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra brīvdabas koncerts “Origo Summer Stage” 2018

Ar vasarīgu vieglumu vakar, 7. augustā jau otro gadu pēc kārtas norisinājās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncerts “Origo” laukumā. Koncertā pašā Rīgas centrā piedalījās 77 mūziķi, spēlējot zem klajas debess un pulcējot vairākus simtus klausītāju. Bija baudāmi gan skaņdarbi ansambļa “LNSO Brass” izpildījumā, gan LNSO atskaņota mūzika, ko diriģēja LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga. Pasākumu ar klātbūtni pagodināja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

Koncerts norisinājās divās daļās bez starpbrīža. “LNSO Brass” ansamblis jeb metālpūšaminstrumentu ansamblis izpildīja septiņus skaņdarbus – G. F. Hendel “Overture from Water Music”, Jean-Joseph Mouret “Fanfare Rondeau”, Marģera Zariņa fokstrots no kino filmas “Pie bagātās kundzes”, V. Monti “Čardašs”, Jerome Kern “They didn’t believe me”, Vaughn Horton un Denver Darling “Choo Choo ch’boogie”, Wayne Shanklin “Chanson D’Amour”. Savukārt Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris pilnā sastāvā izpildīja Leonarda Bernsteina svītu no mūzikla “Vestsaidas stāsts” (“West Side Story”).

Skaņdarbs “Simfoniskās dejas” no mūzikla “Vestsaidas stāsts” tika izpildīts, gatavojoties Leonarda Bernsteina 100. gadu jubilejai šī gada 25. augustā. Šis skaņdarbs ir mūzikla populārāko melodiju liesmains, kontrastains, aizraujošs apkopojums – skatuves darba simfoniska kvintesence. LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga saka: “Tas ir absolūts tīrradnis, pat sava veida zīmols amerikāņu mūziklu klāstā. Tā ir mūzika, kas nenoveco, un man šķiet, ka tā vienlīdz spēcīgi uzrunā un aizrauj visu paaudžu klausītājus arī 21. gadsimtā.”

Mūsdienās arvien vairāk dažādi klasiskās mūzikas izpildītāji sniedz koncertus ārpus ierastās vides, lai ikvienam būtu iespēja izbaudīt klasiskās mūzikas brīnišķīgo skanējumu. Agrāk klasiskā mūzika bija pieejama tikai turīgākajiem iedzīvotājiem dažādās koncertzālēs un operās, taču laika gaitā tas ir mainījies un attīstījies. Jau ikgadēji koncerts “Origo” laukumā ir unikāla iespēja izbaudīt bezmaksas klasiskās mūzikas koncertu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra augsti profesionālu mūziķu izpildījumā, kuri ikvienu “Origo Summer Stage” apmeklētāju ienes aizraujošā mūzikas skaņu virpulī.

LNSO koncerts patiešām sāk kļūt par brīnišķīgu tradīciju, un varam tikai cerēt uz tās turpinājumu – koncertiem sadarbībā ar LNSO arī turpmākajās “Origo Summer Stage” sezonās!

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+12

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?