Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris pirmo reizi sniedza nebijuša mēroga klasiskās mūzikas koncertu “Origo” laukumā

Šī gada 11. augustā “Origo Summer Stage” Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris zem klajas debess sapulcēja vairākus simtus pilsētnieku un pilsētas viesu, lai nospēlētu Antonīna Dvoržāka skaņdarbus, kurus diriģēja LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga. Pasākumu ar klātbūtni pagodināja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

“Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra ikdienā līdztekus tradicionāliem koncertiem netrūkst arī radošu eksperimentu ar saturu un formu – izaicinošu jaundarbu pirmatskaņojumi, neierasti koncertu formāti, jaunas auditorijas ieinteresēšana. Jaunas telpas apgūšana turpretim nenotiek tik bieži, un tieši tādēļ LNSO bija ieintriģēts piedalīties “Origo Summer Stage” vasaras koncertu sērijā. Pasaulē simfonisko orķestru koncerti uz vasaras skatuvēm gan dabiskā, gan urbānā vidē nav nekāds retums – Berlīnes Waldbühne, Vīnes Šēnbrunnas pils parks, Minhenes Odeonplatz – tie ir tikai daži no piemēriem, kur orķestri dodas ārpus savām pastāvīgajām mītnesvietām, tādējādi arī uzrunājot jaunu auditoriju, paplašinot klausītāju loku, kas, manuprāt, ir viens no klasiskās kultūras pamatuzdevumiem 21. gadsimtā,” saka LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

“Šāda veida klasiskās mūzikas koncerts notika pirmo reizi astoņu gadu laikā kopš “Origo Summer Stage” pastāvēšanas, un lai nodrošinātu uzstāšanos 69 orķestra māksliniekiem tika vērienīgi paplašināta skatuve. Mums bija liels gods piedāvāt iespēju ikvienam iepazīt kvalitatīvu klasisko mūziku izcilu mūziķu sniegumā. Ceram, ka šis koncerts bija aizsākums lieliskai tradīcijai un arī nākamgad sadarbībā ar LNSO varēsim piedāvāt augstvērtīgu klasiskās mūzikas koncertu pašā pilsētas sirdī,” stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.

LNSO pēc koncerta “Origo Summer Stage” dosies savā šī gada otrajā koncerttūrē uz Franciju, kā arī vienu koncertu sniegs Šveicē.

No 25. līdz 27. augustam LNSO vasaras rezidencē koncertzālē “Cēsis” svinēs savu trešo mūzikas festivālu “LNSO vasarnīca”. “LNSO vasarnīca” ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vasaras festivāls, kurā kopš 2015. gada tiek piedāvātas klasiskas un neakadēmiskas programmas bērniem, jauniešiem un briedušiem ļaudīm. Festivāla mājvieta ir viesmīlīgā un labskanīgā koncertzāle “Cēsis”. LNSO savā vasaras namā aicina uz satikšanos ģimenes, draugus, pastāvīgos klausītājus un jaunus klasiskās mūzikas interesentus. Gaidīts ir ikviens – gan rūdīti koncertgājēji, gan tie, kas drosmīgi atklāt jaunas mākslas teritorijas. Festivālā ik vasaru notiek trīs lielāki vakara koncerti, izrādes bērniem un pusaudžiem, kamermūzikas programmas, fotoizstāde. Vairāk informācijas par “LNSO vasarnīcu” https://vasarnica.lnso.lv/

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+7

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?