Laukumā pie t/c “Origo” atklāta vērienīga lielformāta izstāde “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.”

Pie tirdzniecības centra “Origo” 2024. gada 12. janvārī atklāta vērienīga lielformāta ceļojošā fotoizstāde “Arhitektūra. Inženierija. Formu spēks.”, kas veltīta būvniecības un arhitektūras izcilībām Latvijā, apkopojot sabiedrības labklājību veicinošus projektus. Izstādes atklāšanas vieta blakus tirdzniecības centram Origo nav izvēlēta nejauši – tas atzīts par ilgtspējīgas modernās būvniecības paraugu, saņemot augstākās balvas gan Latvijas, gan Baltijas prestižos būvniecības konkursos.

Lielformāta brīvdabas izstāžu telpa 450m2 platībā laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” ir centru papildinošs, unikāls pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents var apmeklēt un apskatīt sev ērtā laikā. Tas ir “Linstow Baltic” dāvinājums sabiedrībai, kas veicina mākslas pieejamību publiskajā telpā un kopš 2014. gada pulcē mākslas cienītājus.

Ceļojošās izstādes par izcilākajām būvēm jau astoto gadu organizē biedrība “Building Design and Construction Council” (BDCC) Gunitas Jansones un Agritas Lūses vadībā (www.buvniekupadome.lv). Skatītāju skaits mērāms simtos tūkstošu, jo izstāde tiek eksponēta publikas pulcēšanās vietās pilsētvidē – pie satiksmes mezgliem, promenādēs, pie tirdzniecības centriem un sporta laukumiem. Rēķinoties ar dažādām valodas prioritātēm, apraksti veidoti latviešu un angļu valodā, bet QR kods uz katras planšetes aizved uz plašāku informāciju interneta vietnēs.

Gunita Jansone, biedrības BDCC vadītāja, atklāj: Izstādei ir gan informatīva nozīme, kas vedina saplānot brīvdienu maršrutus objektu apskatei, gan iedvesmošanas funkcija skaistu un lietderīgu objektu radīšanā, jo daļa objektu pelnīti godalgoti Latvijas Būvniecības gada balvas konkursā un starptautiskajā konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”. Katrā objektā atrodama kāda mūsu laikmeta būvniecības inovācija, kas gadu gaitā taps par ikdienu.

““Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska norāda: Linstow Baltic” biznesa stratēģijas pamatā ir ilgtspēja, attīstot mūsdienīgus pilsētvides objektus. Multifunkcionālais centrs “Origo” ir veidots, izmantojot videi draudzīgus un ilgtspējīgus tehniskos risinājumus un domājot par pieejamības veicināšanu un apmeklētāju labsajūtu. To augstu novērtējuši arī eksperti, atzīstot t/c “Origo” par ilgtspējīgāko ēku Latvijā un piešķirot pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātu ar augstāko atzinību starp visiem tirdzniecības centriem Baltijā.  Ir liels pagodinājums pie t/c “Origo” atklāt Latvijas būvniecības un arhitektūras izcilībām veltīto ceļojošo lielformāta izstādi. Esmu pārliecināta, ka to  izbaudīs gan arhitektūras mākslas un kultūras cienītāji, gan ikviens t/c “Origo” apmeklētājs un pilsētas viesis.”

Izstādes organizators Building Design and Construction Council, atbalstītāji Linstow Baltic, Origo, Aimasa, MONUM, Rīgas tilti, SIA, VEGA 1 Serviss, Projekts 3, Selva Būve, AIDACO CONSTRUCTION.

Foto no izstādes ekspozīcijas un atklāšanas pasākuma:  Valters Poļakovs.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+2

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?