ORIGO atbalsta Latvijas Radio rīkoto labdarības maratonu “DOD PIECI!”

No 16. līdz 22. decembrim pie tirdzniecības centra “Origo” notiks otrais Latvijas Radio rīkotais labdarības maratons “DOD PIECI!”. Trīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji dienu un nakti dzīvos speciāli izbūvētā Stikla studijā, kurā tiksies ar pazīstamiem Latvijas mūziķiem, sportistiem, aktieriem, blogeriem un citiem sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kā arī atskaņos klausītāju pasūtītas dziesmas.

Šī gada maratona mērķis ir nodrošināt apmācīta asistenta darbu ģimenē, kurā aug bērns ar īpašām vajadzībām. Pasūtot sevis izvēlētu dziesmu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā, jebkurš klausītājs var ziedot vismaz piecus eiro – tie apmaksās vienu apmācīta asistenta darba stundu ģimenē ar smagi slimu bērnu.

Tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis atzīmēja, ka gan pats centrs, gan laukums pie tā ir īpaša vieta – tas ir kā visu ceļu krustpunkts, kur ik dienas sastopas ļoti daudz un dažādu sociālo slāņu cilvēki: “Te ir vieta, kur katru dienu redzam, cik dažādi esam, kā viens otru pieņemam vai izvairāmies ieraudzīt, redzam arī cilvēku vienaldzību un noraidījumu pret līdzcilvēkiem. Tāpēc ceram, ka šis projekts pievērsīs plašas sabiedrības uzmanību un liks apstāties un aizdomāties arī tiem, kas līdz šim ir vienaldzīgi pagājuši garām. Jo tik vien kā nieka piecas minūtes mūsu laika un mūsu pieci eiro, iespējams, kādam nozīmēs daudz vairāk – brīnišķīgu un pilnvērtīgu dienu. Mēs no sirds ceram, ka šis projekts nebūs tikai kārtējā 7 dienu labdarības akcija, mēs ceram, ka tas būs sākums kam lielākam, kam tādam, kas paliks atmiņā un mainīs līdzcilvēku attieksmi vienam pret otru.”

Tā kā šāda principa labdarības maratons ir populārs visā Eiropā, tam ir arī zināmas tradīcijas. Kā viena no tām ir dīdžeju dzīvošana uz vietas Stikla studijā, pie kam – neēdot, bet patērējot speciālus uztura kokteiļus. Tādējādi trīs dīdžeji: Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Kaspars Mauriņš apliecina maratona mērķa būtiskumu, atsakoties no ierastā ikdienas komforta un uzņemoties sava veida izaicinājumu – strādāt visu acu priekšā sešas dienas un naktis pēc kārtas, ne uz mirkli neatstājot studiju.

Otra tradīcija ir tā dēvētās “Pēdējās vakariņas”, kura ir pēdējā pilnvērtīgā ēdienreize, pirms dīdžeji dodas iekšā Stikla studijā. Turpmāk puišu ēdienkarte sastāvēs no speciāliem proteīnu kokteiļiem, kuru saturā ir dažādi dārzeņi un kuru saturu palīdzēja sastādīt uztura speciāliste. Savukārt mājīgais restorāns “Double Coffee” tirdzniecības centra “Origo” pirmajā stāvā sagādāja Tomam, Magnusam un Kasparam iespēju pamieloties ar sendvičiem un burgeriem. Līdz ar dīdžejiem tajā piedalījās maratona atbalstītāji: VAS “Latvijas Dzelzceļš” viceprezidents Edvīns Bērziņš, tirdzniecības centra “Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis un labdarības projekta “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Sekot maratona norisei varēs ne tikai Pieci.lv un dod.pieci.lv vietnēs un mobilajās aplikācijās, bet arī LTV7 kanālā, kurā no rītdienas ik vakaru līdz 21.decembrim no 00:00 līdz 2:00 notiks tiešraides no Stikla studijas Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”. Tāpat arī Latvijas Radio 1.kanālā pēc pusnakts.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?