Origo Folk festivāls no 15. līdz 17.septembrim

Vizuāli un emocionāli krāšņais Origo Folk festivāls trīs dienu garumā no 15.-17.septembrim jau astoto gadu piedāvā iepazīties ar dažādu tautu dejām, dziesmām un kultūru. Tibetas dejojošie mūki ar tradicionālajiem dziedājumiem, rituāliem un dejām, etno un modernā etno mūzika no Moldovas, Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas un Baltijas valstīm – tas viss bezmaksas programmā pie tirdzniecības centra „Origo”.

Katru festivāla dienu uzstāsies dažādu tautu deju un dziesmu kolektīvi, savukārt koncertu starplaikos laukumu pie tirdzniecības centra „Origo” ieskandinās DJ, iepazīstinot ar tuvu un tālu tautu etnogrāfiskās mūzikas spēku.

„Tautu gadsimtiem izkoptās tradīcijas veido ārkārtīgi spēcīgu, netveramu enerģiju, kas bagātina ikviena dvēseli. Dažādu kultūru krātās zinības, kas izpaužas dziesmā un dejā, ļauj veldzēt dvēseli un iepazīt pavisam jaunu pasauli,” skaidro Origo Folk festivāla patrons un galvenais organizators, tirdzniecības centra „Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

ORIGO FOLK FESTIVĀLA PROGRAMMA


Trešdiena, 15.septembris


 • 13:00 – 14:00 un uzstāšanos starplaikos līdz pat plkst. 20:00 spēlēs Etno DJ.
 • 14:00 – 18:00 Ziemeļindijas instrumentālā mūzika „Indomix Project” un „Afrikāņu perkusijas”, iepazīstina ar sarodu, tablu, bansuri, perkusijām, kokli u.c. mūzikas instrumentiem.
 • 18:00 – 19:30 „Himalaju sakrālā māksla – Tibetas budistu dziedājumi, rituāli un dejas maskās”

Autentiska vissvētākā tantriskā mūzika, dziedājumi, dejas ar maskām un mudras (zīmju valoda) jeb Tibetas budisma tantriskās prakses būtība. Himalaju sakrālā māksla rāda klosteros kultivētās senās dziedniecības prasmes un tradicionālos priekšstatus, kas dziļi sakņojas budisma pamatnostādnēs, proti, mīlestībā, līdzcietībā, tolerancē un nevardarbībā. Vairāk: www.treasurehimalaya.eu

Ceturtdiena, 16.septembris

 • 13:00 – 14:00 un uzstāšanos starplaikos līdz pat plkst. 20:00 spēlēs Etno DJ.
 • 14:00 – 18:00 Moldāvu etniskā instrumentālā, eksperimentālā un modernā etno mūzika, kā arī ukraiņu, krievu, baltkrievu tautas dejas un dziesmas.
 • 18:00 – 19:30 Moldovas etno-džeza grupa „Trigon” – pārsteidz ar folka, džeza, roka un pat simfoniskās mūzikas elementiem – spīdošas improvizācijas un dziļa muzikālo formu izpratne. Vairāk: www.trigonjazz.com

Piektdiena, 17.septembris

 • 13:00 – 14:00 un uzstāšanos starplaikos līdz pat plkst. 20:00 spēlēs Etno DJ.
 • 14:00 – 15:00 un 16:00 – 19:00 Baltijas tautu mūzika – latviešu, igauņu un lietuviešu etnogrāfisko deju un dziesmu kolektīvi.
 • 15:00 – 16:00 “DeBillies Bluegrass Band” piedāvā īstenu amerikāņu folkmūziku jeb americana mūziku, priekšnesuma laikā izmantojot tādus netradicionālus mūzikas instrumentus kā mandolīna, bandžo, dobro u.c. Grupas sastāvā Jānis Abens, Arnolds Kārklis, Dzintars Beitāns, Zigis Žukovskis.
 • 17:00 – 18:00 mūzikas projekts „Oroboro” darbojas pasaules mūzikas žanrā jau kopš 1998.gada. Aleksandrs Maijers (aerofoni, balss, perkusijas), Andrejs Grimms (akustiskā gitāra, balss, vijole) un hiphop leģendas S`T`A dibinātājs Žaks Bernarts (elektriskā gitāra) mūzikā eksperimentē, vairoties no striktu formu žņaugiem un izmantojot paštaisītas dažādu tautu instrumentu versijas, kā arī mūzikā neierastus priekšmetus.
 • 18.00 – 19.00 grupa “PATINA” mūzikā apvieno seno latgaļu dziedāšanas stilu [bolsi] un džezu. Laika gaitā Latgales iedzīvotāji ir spējuši saglabāt tās unikālo dialektu un tradīcijas, kā arī iespaidīgu daudzumu seno latgaļu dziesmu. “PATINA” ir tā, kas atgriež senajām lietām to vēsturisko vērtību.
‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?