“ORIGO SUMMER STAGE” AUGUSTA KONCERTPROGRAMMA: KRĀŠŅIE RĪGAS SVĒTKI, “ORIGO” FOLKFESTIVĀLS UN CITI SPILGTI KONCERTI

Kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” turpina grandiozo koncertsezonu ar īpaši vērienīgiem un daudzveidīgiem koncertiem pašā Rīgas sirdī. Augusta vidū Rīgas svētku ietvaros norisināsies cikla “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” koncerti, kur trīs dienu garumā laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” varēs baudīt augstvērtīgus dziesmu un deju mākslinieku priekšnesumus. Tāpat arī notiks tradicionālais “Origo” folkfestivāls, pulcējot kopā dažādus etno un folkmūzikas māksliniekus. Visus koncertus “Origo Summer Stage” ir iespēja baudīt bez maksas.

Augustā “Origo Summer Stage” apmeklētājus sagaida īpaši krāšņi un vērienīgi koncerti. Rīgas svētku ietvaros, trīs dienu koncertprogrammā uz “Origo Summer Stage” skatuves, notiks cikla “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” koncerti. Augusta otrajā pusē dzirdēsim talantīgās džeza dziedātājas Jolantas Gulbes-Paškevičas koncertprogrammu un Krievijas grupas “Universal Music Band” koncertu, kura situminstrumentu, basģitāras un klasiskā stīgu kvarteta sastāvā izpildīs dažādu žanru un stilu mūziku. Tāpat ikviens varēs baudīt “Origo” folkfestivālu kopā ar postfolkoras grupu “Iļģi”, Denisu Paškeviču un grupu “Baraka”, un mūzikas izpildītāju Sauļus Petreikis no Lietuvas. Savukārt augusta beigās norisināsies “Origo Summer Stage” 7. sezonas noslēgums kopā ar čellu trio “Melo-M” un grupu “Pieneņu Vīns”.

Turklāt vēl visu augustu laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” būs apskatāma diennakts brīvdabas lielformāta izstāde “Laikmeti mainās, džezs paliek. Džezs Latvijā”, kas ir veltījums Maestro Raimondam Paulam jubilejas gadā, jo Maestro ir ne tikai izcils džeza kompozīciju autors un izpildītājs, bet savulaik vadījis arī Latvijas Radio bigbendu un bijis džeza improvizācijas klases vadītājs Konservatorijā. Izstādē aplūkojami spilgtākie notikumi Latvijas džeza vēsturē, labākie džeza mūzikas izpildītāji un leģendas.

No 12. līdz 14. augustam visiem “Origo Summer Stage” apmeklētājiem būs iespēja baudīt koncertu ciklu “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” Rīgas svētku ietvaros, kur uzstāsies vairāk kā 500 dziesmu un deju izpildītāji. Koncertos varēs dzirdēt gan profesionāļu, gan Rīgas un citu Latvijas pilsētu labāko amatiermākslas kolektīvu sniegumu. Svētki šogad veltīti Rīgai kā kino cienītājai, kino veidotājai un kino radītāju pilsētai. Tāpēc ikviens svētku apmeklētājs “Origo Summer Stage” varēs baudīt dažādu latviešu un ārzemju filmu kino mūziku.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras iestāžu programmas vadītājs Arnis Miltiņš: “”Origo Summer Stage” pastāvēšanas laikā ir sevi pierādījusi kā neparastu, radošu un sociāli nozīmīgu skatuvi.  Atrodoties pašā pilsētas sirdī, tā piedāvā Rīgas iedzīvotājiem un viesiem ārkārtīgi plašu māksliniecisko programmu klāstu. “Origo Summer Stage” sniedz iespēju ikdienas steigā uz brīdi apstāties un ieklausīties mūzikā un sevī… Esmu priecīgs par radošo sadarbību, kas ir izveidojusies ar “Origo Summer Stage” rīkojot koncertu ciklu “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” Rīgas svētku laikā. Arī šovasar “Origo Summer Stage” būs iespēja skatīt dažādas mākslinieciskās programmas, tāpēc gaidām ikvienu svinēt Rīgas svētkus kopā!”

Piektdien, 12. augustā no plkst. 17.30 līdz 20.00 koncertu “Dziesmu tilti starp cilvēkiem” ieskandinās Rīgas Tehniskās universitātes Studentu kluba postfolkloras grupa “DABA SAN”, VEF Kultūras pils deju grupa “Ritms” un arī Rīgas sieviešu un vīriešu vokālie kvarteti. Koncertā uzstāsies arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra”, kura ar Jelgavas bigbenda programmu “Tēja divatā” un solistiem Ievu Sutugovu un Salvi Sprūžu pārsteigs ikvienu klausītāju.

Sestdien, 13. augustā no plkst. 12.00 līdz 20.00 norisināsies koncerts “Dziesmu tilti starp tautām”, kurā visas dienas garumā uzstāsies vairāk kā 30 mākslinieciskie kolektīvi no Rīgas, Daugavpils, Liepājas, Dobeles, Limbažiem un Siljansas pilsētas Zviedrijā. “Origo Summer Stage” apmeklētāji varēs iepazīties ar dažādu tautu kultūrvēsturisko mantojumu – dziesmām, dejām un tradīcijām.

Svētdien, 14. augustā no plkst. 12.00 līdz 17.30 koncertā “Dziesmu tilti starp paaudzēm” uzstāsies bērnu, jauniešu, pieaugušo un senioru mākslinieciskie kolektīvi. Klausītājus ar savu izpildījumu priecēs arī leģendārais latviešu estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks un daudzi citi latviešu mūziķi.

Pirmdien, 15. augustā no plkst. 17.00 līdz 20.00 uzstāsies Nils Īle ar koncertprogrammu “Drum Project: Gvineja – Latvija”, kurā piedalīsies Āfrikas deju un ritmu meistars Abdulai Kamara (Abdoulaye Camara) no Gvinejas, etnomuzikoloģe, skaņu un performanču latviešu izcelsmes māksliniece Vineta Lagzdiņa no Austrālijas, kā arī Nila Īles mūzikas studijas koris “Bonum Cultura”. Kopš 1990. gada Nils Īle spēlē perkusijas un, sadarbojoties ar daudziem māksliniekiem, veido performances gan vizuālās mākslas, gan teātra un kino pasākumos. Šo gadu laikā Nils Īle ir daudz ceļojis un papildinājis savu spēles tehniku, kā arī pilnveidojis zināšanas pie pasaulē labākajiem meistariem. 1997. gadā viņš izveidoja pirmo perkusiju spēles studiju Latvijā, kurā gan mūziķi, gan citi interesenti, kas vēlas pilnveidoties, apgūst dažādas ritma kompozīcijas.

“Kopumā mēs sniegsim klausītājiem ne tikai elpu aizraujošu ceļojumu skaņu pasaulē, bet arī radīsim patīkamu noskaņu ar deju priekšnesumiem. Tas viss būs veltījums plašajai pasaulei un mīlestībai,” stāsta perkusionists un koncerta vadītājs Nils Īle.

Tirdzniecības centra “Origo” vadītājs un viens no “Origo Summer Stage” iniciatoriem Aleksandrs Ņemirovskis: “Augusta turpinājumā koncerti solās būt īpaši krāšņi – uzstāsies mūzikas mākslinieki no Latvijas un no visdažādākajām pasaules valstīm, tādējādi ar savu muzikālo sniegumu spēs pārsteigt ikvienu klausītāju. Rīgas svētku programma “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” kļuvusi par jauku un gaidītu notikumu, kas uz mirkli nepārtrauktajā pilsētas dunā aicina apstāties, aizmirst rūpes un izbaudīt svētku sajūtu brīnišķīgas mūzikas pavadībā. Aicinu visus sekot līdzi koncertprogrammai un izbaudīt siltos, muzikālos augusta vakarus laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” kopā ar mums!”

“Origo Summer Stage” septītā sezona tika atklāta ar grupas “Musiqq”, “Latvijas Radio Brass Band” un daudzsološās jaunās džeza mūzikas izpildītājas Kristīnes Prauliņas koncertu. Jūnijā un jūlijā izskanēja festivālu“Rīgas Ritmi”, “Artissimo”, “Saulkrasti Jazz Festival” un “Baltica” atklāšanas koncerti.

Muzikālos vakarus klausītājiem ir iespēja baudīt gan uz laukuma, gan “Double Coffee” un “Gan Bei” vasaras terasēs, kas sagādājušas īpašos piedāvājumus tieši “Origo Summer Stage” laikā.

“Origo Summer Stage” programma augustā:

Koncertu cikls “Dziesmu tilti no sirds uz sirdi” Rīgas svētku ietvaros:

12. augusts 17.30 – 20.00  “Dziesmu tilti starp cilvēkiem”

13. augusts 12.00 – 20.00 “Dziesmu tilti starp tautām”

14. augusts 12.00 – 17.30 “Dziesmu tilti starp paaudzēm”

15. augusts 17.00 – 20.00 Nils Īle “Drum Project: Gvineja – Latvija”

18. augusts 17.00 – 20.00 “Universal Music Band” (Krievija), Jolanta Gulbe-Paškeviča

25. augusts 17.00 – 20.00 “Origo” folkfestivāls: “Iļģi”, Sauļus Petreikis (Lietuva), Deniss Paškevičs un “Baraka”

26. augusts 17.00 – 20.00 “Origo Summer Stage” 7. sezonas noslēgums: “Pieneņu vīns”, čellu trio “Melo-M”

11. un 19. augusts “Origo Summer Stage” džeza mūzikas izlase

Vairāk informācijas par gaidāmajiem koncertiem meklē: www.summerstage.lv.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?