“Origo Summer Stage” grandiozi atklāts festivāls “Rīgas Ritmi 2016”

29. jūnijā no plkst. 18:00 līdz 20:00 notika Starptautiskā mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi 2016” atklāšanas koncerts, kas jau septīto gadu tradicionāli norisinās “Origo Summes Stage”. Ikvienam interesentam bija iespēja baudīt pasaulslavenu augstas klases mākslinieku koncertu, kurā piedalījās trīs izcilu mūziķu sastāvi – amerikāņu saksofonists Dereks Brauns, grupa “The Brag Pack” un  trio “Cissokho – Brönnimann – Hason”.

Kā pirmais uz skatuves kāpa amerikāņu mūziķis un saksofonists Dereks Brauns, kurš savā daiļradē apvieno džezu, fanku, klasiku un popmūziku. Dereka Brauna uzstāšanās izpelnījās lielu skatītāju uzmanību, jo viņš vienlaicīgi spēlēja, dziedāja un atskaņoja bītboksam raksturīgo tehniku, tādējādi aizraujot un pārsteidzot ikvienu “Origo Summer Stage” apmeklētāju.

Koncertu turpināja starptautiskā grupa “The Brag Pack”, kas dibināta Amsterdamā, un tajā ir apvienojušies mūziķi no četrām valstīm – Ungārijas, Polijas, Indonēzijas un Latvijas. Grupas sastāvā ir 5 dalībnieki, kas ir vokāli un muzikāli spēcīgi, izpildot oriģinālas kompozīcijas un improvizācijas. Koncertā kopā ar grupu uzstājās arī trompetists no Austrijas –  Gerhards Ornigs (Gerhard Ornig), kuru Latvijā iepazinām kā uzvarētāju 2015. gada jauno džeza mūzikas izpildītāju konkursā „Riga Jazz Stage”.

Savukārt koncerta noslēgumā klausītājus priecēja muzikāla apvienība “Cissokho – Brönnimann – Hason”, kuras sastāvā ir mūziķi no Senegālas, Šveices un Izraēlas. Dalībnieki koncerta apmeklētājus pārsteidza izpildot afrodžeza stilā ieturētu mūziku un spēlējot retus mūzikas instrumentus – koru jeb afrikāņu arfu un hangu.

„Rīgas Ritmi” ir viens no apmeklētākajiem un iemīļotākajiem starptautiskajiem mūzikas festivāliem, kurš Rīgā notiek jau 16 gadus. Tas ir arī viens no vadošajiem mūzikas festivāliem Baltijā, kurš guvis atpazīstamību arī Eiropā un pasaulē. Mēs esam lepni, ka jau septīto gadu “Rīgas Ritmi” atklāšanas koncerts notiek kultūras aktivitāšu centrā “Origo Summer Stage”, tāpēc priecāsimies turpināt ilggadējo sadarbību ar festivālu, tādējādi ienesot augstvērtīgas mūzikas ritmus pašā pilsētas sirdī,” stāsta tirdzniecības centra “Origo” vadītājs un “Origo Summer Stage” iniciators Aleksandrs Ņemirovskis.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+19

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?