Pie “Origo” atklāta arhitektūras izcilībām veltīta brīvdabas lielformāta izstāde

No 13. janvāra līdz pat aprīlim laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” aplūkojama laikmetīgās arhitektūras, dizaina un restaurācijas izcilībām veltīta ceļojošā brīvdabas lielformāta izstāde “Detaļu spēks II”. Tā piedāvā iepazīt izcilas un vērtīgas būves, kas guvušas gan Latvijas, gan starptautiska mēroga atzinību.

Lielformāta brīvdabas fotoizstāde laukumā pie “Origo” ir unikāls, diennakti izgaismots pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents visa gada garumā var apmeklēt un apskatīt bez maksas. 450 m2 plašā brīvdabas lielformāta izstāžu telpa ir “Linstow Baltic” ieguldījums mākslai nepieciešamās publiskās telpas pieejamības nodrošināšanā.

“Jebkurš arhitektūras, dizaina vai restaurācijas objekts ir sava laika liecība, kurā iemiesotas pamatvērtības, laikam raksturīgās inovācijas vai atjaunota autentiskā vēsture. Par unikālu var dēvēt ikvienu izstādē aplūkojamo objektu. Daudzi no tiem saņēmuši Latvijas Būvniecības gada balvu, kā arī apbalvojumus vērtīgāko Latvijas ēku konkursā “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”, turklāt daļa izstādei izvēlēto objektu ieguvuši arī starptautisku atzinību. Nav nejaušība, ka izstādi atklājam tieši pie tirdzniecības centra “Origo”, kas 2021. gadā tika atzīsts par Latvijas ilgtspējīgāko objektu,” norāda brīvdabas lielformāta izstādes organizatoru – biedrības “Building Design and Construction Council” (BDCC) – vadītāja Gunita Jansone.

“Ilgtspējība ir viena no tirdzniecības centra “Origo” attīstītāju galvenajām prioritātēm, kas tiek integrēta visos aspektos – no arhitektūras un pieejamības līdz energoefektivitātei un apsaimniekošanai. Tāpēc īpaši novērtējām mums piešķirto Ilgtspējas balvu, kā arī esam pagodināti uz laiku kļūt par ceļojošās izstādes “Detaļu spēks II” izstāžu telpu. Pasaules uztveri lielā mērā definē vide, kurā atrodamies. Ir svarīgi, lai tā ap mums būtu estētiska, sakārtota un arī pieejama. Tādēļ prieks par katru izcilu un vērtīgu būvi, kas papildina Latvijas arhitektonisko ainavu. Aicinu “Origo” apmeklētājus pievērst uzmanību brīvdabas lielformāta izstādei un iepazīt būvniecības labāko praksi,” aicina “Linstow Baltic” un “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Izstādē iespējams ieskatīties Latvijas ilgtspējīgākajā objektā 2021 – tirdzniecības centrā “Origo” un biznesa centrā “Origo One”, iepazīt Daugavpils cietokšņa Pulvera pagraba rūpīgo restaurāciju, vēsturisko telpu pielāgošanu keramiķa Pētera Martinsona mantojuma ekspozīcijai, kurā liela loma ir modernajam materiālam rūdītājam stiklam. Vēl nebijis projekts realizēts Ventspilī, kas īstenots ar mērķi muzejā izveidot novietni vēsturiskajām laivām. Koka arhitektūras priekšrocības vairs nav apšaubāmas: arvien vairāk cilvēku izvēlas privātmājas, kas būvētas no koka. Arī šai tēmai veltīts atsevišķs stends. Tāpat aplūkojami nozīmīgi objekti no Rēzeknes, Valmieras, Jelgavas, Kocēniem, Saulkrastiem, Salaspils, Alūksnes, Jūrmalas, Ogres un Rīgas.

“Izstādes mērķis ir aicināt publiku atraktīvā formā paraudzīties uz interesantāko Latvijas arhitektūrā, veltīt laiku ēku estētikas iepazīšanai un gūt lielāku izpratni par arhitektu, inženieru, būvnieku, dizaineru un restauratoru darbu,” atzīmē biedrības BDCC valdes locekle Agrita Lūse.

Lielformāta objektu un to detaļu fotogrāfijas papildinātas ar stāstiem latviešu un angļu valodā, vēstot par ēkām, inženierbūvēm, restaurācijas objektiem un labiekārtojumu, kas izpildījuma augstās kvalitātes dēļ ir parauga vērti funkcionālā un radošā līmenī. Papildu informācija iegūstama, skenējot QR kodu uz katras planšetes.

Izstādes atbalstītāji: AIMASA, TN International, LNK Industries, Rīgas tilti, Real Windows, Latvijas valsts meži un Origo. Organizē biedrība Building Design and Construction Council, www.buvniekupadome.lv.

Publicitātes foto:

Daugavpils Pulvera pagrabs. Projekts Rem Pro, arhitekte Ilze Ratniece, būvnieks Lagron. Rūdītā stikla konstrukcijas ēkā un labiekārtojumā Real Windows.
Latvijas valsts mežu ēka Jelgavā. Pasūtītājs AS Latvijas valsts meži, projekta vadītājs Uģis Perševics. Projekts arhitektu birojs 5. iela, arhitekts Ints Pujāts, arhitekte Ija Rudzīte. Būvnieks Selva Būve.
Tirdzniecības centra ORIGO un biznesa centra ORIGO ONE jaunbūve. Attīstītājs SIA Linstow Baltic. Būvprojekta autori: PS ARCADE (SIA DEPO projekts un SIA Jensen Consult un Arhis inženieri). Galvenais būvuzņēmējs SIA Skonto Būve. Būvuzraudzība SIA CMB. Ainavu (labiekārtojuma) arhitekti jaunbūvei SIA ALPS ainavu darbnīca. Interjera dizains SIA Xcelsior.
Anša Cīruļa gleznojumi bijušajā sanatorijā Ogrē. Gaismas prospekts 2/6, Ogre. Pasūtītājs Ogres novada pašvaldība, projekts VV Projekts, būvnieks RERE Meistari, būvuzraudzība Akorda.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?