Pie t/c “Origo” aizvadīts Jauniešu dienas festivāls

Ar radošām darbnīcām un kustību deju meistarklasēm pie tirdzniecības centra “Origo” aizvadīts pirmais Jauniešu dienas festivāls. Tas tika īstenots Starptautiskās bērnu aizsardzības dienas ietvaros ar nolūku mudināt jauniešus iepazīties ar dažādām radošajām aktivitātēm un iniciatīvām par jēgpilnu brīvā laika pavadīšanu vasarā.

Jauniešu dienas festivālā piedalījās vairākas organizācijas, kas ikdienā strādā ar jauniešiem, piedāvājot dažādus projektus un aktivitātes. Ikviens interesents tika rosināts iepazīties ar šo organizāciju darba specifiku, to piedāvājumu un piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.

Festivālā piedalījās biedrības “Resiliences centrs” un “Laiks jauniešiem, Latvijas lielākā jauniešu organizāciju apvienība “Latvijas Jaunatnes padome”, Kultūras kvartāls “Lastādija” un brazīliešu izcelsmes kustību mākslas klubs “Capoeira-Latvija”.

Biedrība “Resiliences centrs” apmeklētājiem sniedza informāciju par biedrības piedāvātajām programmām un iniciatīvām, kas balstās uz resiliences jeb dzīvesspēka pieeju. Biedrība īsteno dažādus izglītojošus seminārus un konsultācijas, piedāvā bērnu un jauniešu nometnes, attīsta projektus un jauniešu iniciatīvas, piemēram, jauniešu saskarsmes veicināšanas programmu “Dari” un projektu “Noticēt iespējai”, kas orientēts uz jauniešiem ar sociāliem ierobežojumiem, uzvedības un saskarsmes grūtībām.

Savukārtbiedrība “Laiks jauniešiem” festivāla dalībniekus informēja par neformālās izglītības iespējām gan Latvijā, gan ārpus tās, sniedzot detalizētu informāciju par dažādām apmācībām, kursiem, semināriem, brīvprātīgo darbu un citām aktivitātēm.

Latvijas lielākais jauniešu organizāciju tīkls“Latvijas Jaunatnes padome”, kas apvieno teju 50 jauniešu atbalsta organizācijas, dalījās ar informāciju par dažādām programmām un aktivitātēm, ko piedāvā jauniešu organizācijas visā Latvijā. Te varēja piedalīties arī plakātu veidošanā un izzinošās spēlēs par jauniešiem ērtas un pilsoniski atbildīgas vides veidošanu.

Jauniešu dienas festivāla ietvaros ikviens tika aicināts līdzdarboties dažādās radošajās darbnīcās un apgūt ko jaunu.

Kopā ar radošā kultūras kvartāla“Lastādija” māksliniekiem Oļegu Marinohu un Annu Bonnie pasākuma apmeklētājiem bija iespēja izmēģināt spēkus litografikas darbnīcā un izveidot unikālu dizainu apdrukai uz auduma apģērba, somas vai papīra loksnes. Kultūras kvartāls “Lastādija” iemieso DIY jeb “dari-to-pats” kultūru un platformu pašradītas pilsētvides un vietrades ideju izpausmei, kā arī jauniešu subkultūru attīstībai Rīgas centrā netālu no t/c “Origo”.

Taču visintriģējošākais Jauniešu dienas festivāla notikums bija brazīliešu cīņas mākslas kluba Capoeira-Latvija dejupriekšnesumi un atvērtās meistarklases, kurās interesenti varēja apgūt aizraujošo brazīliešu kustību mākslu ar akrobātikas un dejas elementiem.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+12

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?