PIE T/C “ORIGO” ATKLĀTA BRĪVDABAS LIELFORMĀTA FOTO IZSTĀDE “#DŽEMMA90”

Noslēdzot izcilās latviešu mākslinieces Džemmas Skulmes jubilejas gadu, šodien pie tirdzniecības centra “Origo” tika atklāta brīvdabas lielformāta foto izstāde “#Džemma90”. Izstāde tapusi sadarbībā ar fondu “Mākslai vajag telpu” un tajā foto formātā kā dokumentālas liecības apkopoti visi fonda šogad realizētie pasākumi, tapušie mākslas darbi un to autori.

Foto izstāde apskatāma “Linstow Center Management” izveidotā 450 m2 plašā brīvdabas lielformāta fotogalerijā. Izstāde “#Džemma90” rīdziniekus un pilsētas viesus pie t/c “Origo” priecēs līdz pat 2016. gada 25. janvārim un tā atspoguļos nozīmīgākos fonda “Mākslai vajag telpu” rīkotā projekta “MVT Vasaras māja” notikumus, iepazīstina ar latviešu mākslinieku jaunajiem darbiem, kā arī sniedz plašāku ieskatu viņu profesionālajos veikumos.

Gada laikā “MVT Vasaras mājā” tika rīkotas septiņu latviešu jaunās un vidējās paaudzes mākslinieku personālizstādes un tajās ir izskanējušu tādi vārdi, kā Paula Zariņa, Kristians Brekte, Indriķis Ģelzis, Arnis Balčus, Raitis Hrolovičs, Krista Dzudzilo un Darja Meļņikova. Atzīmējot mākslinieces Džemmas Skulmes 90 gadu jubileju, katrs no autoriem projekta “#Džemma90” ietvaros ir būvējis savu personisku dialogu un meklējis veidus, kādos interpretē kanoniskā Skulmes mantojumā ietvertās idejas vai formālos risinājumus, skatītus mūsdienu kontekstā un attiecībā pret savu līdzšinējo radošo darbību.

“Mēneša laikā, līdz pat janvāra beigām, visiem, kuriem nebija iespēja apskatīt mākslinieku darbus “MVT Vasaras mājā” vai Dubultos, šobrīd ir lieliska iespēja gūt personīgos iespaidus par to, kas šobrīd ir aktuāls laikmetīgajā mākslā. Paldies fondam “Mākslai vajag telpu” un t/c “Origo” par šo iespēju,” atklāšanas pasākumā stāsta Dace Vilsone, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece.

T/c “Origo” menedžeris Aleksandrs Ņemirovskis: “Tieši tirdzniecības centra “Origo” atrašanās vietas dēļ vēl plašākai sabiedrības daļai būs iespēja iepazīt Latvija mākslas un kultūras stāstu caur izcilo mūsdienu latviešu mākslinieku veikumiem. Ikviens ir aicināts apmeklēt izstādi, lai iepazītu spilgtākos latviešu laikmetīgās mākslas pārstāvjus un to darbus, kas ir veltīti leģendārajai Džemmai Skulmei. Priecājamies, ka noslēdzot gadu, tieši  šī  –  Džemmas Skulmes 90 gadu jubilejai veltītā foto izstāde būs vēl viens solis, lai, iespējams, atrastu mūsdienu mākslai pelnīto telpu.”

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+4

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?