Pie t/c „Origo” noslēdzies labdarības maratons #DodPieci – saziedoti 135 546, 71 eiro!

Ziemassvētku nedēļas ievadā ir noslēdzies Latvijas Radio rīkotais labdarības maratons #DodPieci. Pēdējā diena Stikla studijā pie tirdzniecības centra „Origo” tika aizvadīta sevišķi veiksmīgi un maratona mērķim cilvēki kopā saziedoja 135 546,71 eiro! Ziedot varēja ikviens, pasūtot dziesmu Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ēterā, zvanot pa ziedojumu tālruni, kā arī atnesot ziedojumu uz Stikla studiju.

Sešu dienu laikā tika saņemti septiņi ziedojumi, kuru vērtība sasniedza 1000 eiro, turklāt labdarības maratona pēdējā dienā radioklausītāji ir bijuši visaktīvākie ziedotāji – vienas dienas laikā tika saziedoti 74 457,26 eiro! Klausītāju dāsnums šogad ir pārsteidzošs, jo ir saņemti ziedojumi arī par 700, 600 un 555 eiro. Pārsteigumus papildināja kāda klausītāja noziedotie 2000 eiro par grupas “Beach House” dziesmu “All Your Yeahs”. Maratona veidotāji saka lielu paldies visiem ziedotājiem, neatkarīgi no summas apjoma, jo visa saziedotā nauda gada laikā ļaus palīdzēt 54 ģimenēm, kurās aug bērnu ar īpašām vajadzībām.

Trīs Latvijas Radio dīdžeji – Toms Grēviņš, Kaspars Mauriņš un Magnuss Eriņš, kopš 16. decembra dienu un nakti dzīvoja un strādāja Stikla studijā, pārtiekot tikai no uztura speciālistes Lizetes Mālderes proteīna kokteiļiem un ar šo soli uzsverot maratona nozīmīgumu. Maratona laikā notika arī dažādas jautras izdarības, piemēram, pēdējā vakarā, sekojot kāda ziedotāja vēlmei, kurš maratonam noziedoja 200 eiro, Kaspars Mauriņš devās dušā, dziedot grupas „Dzeguzīte” dziesmu „Cāļus skaita rudenī”.

Kopumā maratona gaitā tika noziedotas vairāk nekā 5000 dziesmas un visbiežāk pasūtītās bija grupas „Prāta Vētra” kompozīcijas, kuras vēlējās dzirdēt 222 klausītāji. Pasūtīto dziesmu daudzums divreiz pārsniedz pērn saņemto, un, tā kā daži klausītāji ir uzdevuši jautājumus, kad tieši atskanēs viņu pasūtītā dziesma, rīkotāji uzsver, ka ikviena no dziesmām tiks atskaņota Pieci.lv ēterā pēc maratona beigām. Sešu dienu laikā visaktīvākie ziedotāji bijuši radioklausītāja Renāte un Indrijaišu ģimene – abi ziedojuši 10 dziesmas.

Maratona noslēgumā Stikla studijā viesojās arī Latvijas Radio 1 vecākais redaktors Eduards Liniņš un Latvijas Radio 3 – Klasika satura redaktore Inga Saksone, kuri iepazīstināja ar summu, kuru savāca Latvijas Radio izsludinātais ziedojumu tālrunis – tie ir 3056,30 eiro.

Ar maratona spilgtākajiem notikumiem iespējams iepazīties Pieci.lv YouTube kontā, kā arī Latvijas Sabiedriskā medija arhīvā vietnē Replay.lv.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?