«RTU un Origo nākotnes pieturā» bērni un jaunieši aicināti aizraujošā veidā izzināt inženierzinātnes

Inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīcijas telpā «RTU un Origo nākotnes pietura», t/c «Origo» jaunās ēkas 2. stāvā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) piedāvā iespēju ikvienam interesentam ielūkoties topošajā RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga» un atbalstīt tā attīstību ar savu ziedojumu. Ekspozīciju telpā izvietoti eksponāti, kas palīdzēs bērniem un jauniešiem izzināt inženierzinātnes un dabaszinātnes aizraujošā veidā.

Kas ir kinētiskā un statiskā enerģija? Kā mehāniskā enerģija pārtop elektriskajā? Kā izsekot elektromagnētisko indukciju? «RTU un Origo nākotnes pieturā» bērni, jaunieši, viņu vecāki un jebkurš interesents, varēs rast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem. T/c «Origo»izvietotie eksponāti ir neliela daļa no topošā RTU zinātkāres centra «Futurimo Rīga», kas atradīsies Meža ielā 6. Centrs tiks atklāts šopavasar. Ekspozīcijas centrā būs viedā pilsēta, atklājot, kādas tehnoloģijas būs nepieciešamas ilgtspējīgā nākotnes pilsētā. Centrā laiku izzinoši varēs pavadīt gan ģimenes ar bērniem, gan skolotāji, kuri turp būs aizveduši audzēkņus. Bērni varēs iepazīties ar eksponātiem, darboties jaunrades telpās, piedalīties nodarbībās, zinātnes šovos, radošajās darbnīcās, svinēt svētkus un ar eksperimentu palīdzību iepazīt ķīmijas un fizikas pasauli.

«Futurimo Rīga» mērķis ir radīt interesi par nākotnes tehnoloģijām, inženierzinātnēm un dabaszinātnēm, motivējot bērnus ar tām saistīt savu nākotnes profesiju. Lai sekmētu centra attīstību un dotu plašākas iespējas bērniem to apmeklēt, RTU sāk ziedošanas kampaņu «Uzdāvini zināšanas». Tajā aicināts piedalīties ikkatrs Latvijas iedzīvotājs.

«Daudzi no mums ir domājuši, kā palīdzēt skolai, kurā mācījāmies, vai skolai, kurā mācās mūsu bērni. Piedaloties «Futurimo Rīga» ziedošanas akcijā, jūs varat piepildīt ne vien bērnu sapni, bet arī savu ilgi loloto ieceri. Sniedzot atbalstu «Futurimo Rīga», jūs dosiet iespēju lielākam skaitam bērnu apmeklēt centru, kur viņi varēs iepazīt inženierzinātnes, izmantojot interaktīvus eksponātus, un piedalīties zinātnes nodarbībās, tādā veidā zināšanas pārveidojot praktiskās iemaņās,» aicina RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps.

«Īstenojot vienu no uzņēmuma ilgtspējas stratēģijas virzieniem, t/c «Origo» kopā ar RTU ir izveidojis ekspozīcijas telpu «Nākotnes pietura». Tās mērķis ir  vēstīt par inovāciju un zinātnes klātesamību ikdienā – «Nākotnes pietura» ir integrēta t/c «Origo» telpās un mudina tirdzniecības centra apmeklētājus un plašāku sabiedrību iepazīt, kas zinātnes vārdā tiek darīts Latvijā. Šeit zinātni un inovācijas ir iespējams «sataustīt». Mums ir gandarījums būt daļai no projekta, kas veicina izglītības ilgtspēju, rosinot jaunās paaudzes interesi par nākotnes profesijām. Tiekoties t/c «Origo» – simboliskā nākotnes Rīgas sākumpunktā –, mēs aicinām atbalstīt «Futurimo Riga, pievienojoties tiem, kas iedrošina mūsu jauniešus kļūt par nākotnes inovatoriem!» stāsta «Linstow Baltic» un t/c «Origo» komercdirektore Evija Majevska.

Dāvināt zināšanas var «Futurimo Rīga» mājaslapā https://futurimo.lv/ziedojums/ un «Mobilly» https://mobilly.lv/ziedojumi/#/katalogs/7/9/1275.

Gaidīsim t/c Origo!

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+13

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?