“Saulkrasti Jazz Festival 2019” mākslinieki uz Origo vasaras skatuves

No 15. līdz 20. jūlijam, norit 22. starptautiskais džeza mūzikas festivāls “Saulkrasti Jazz Festival”, un tā dalībnieki jau ikgadēji festivāla laikā piedalās arī koncertos Rīgas centrā – uz “Origo Summer Stage” skatuves.

18. jūlijā klausītājus priecēja skaņu gammas no Amerikas – “New Mexico Quartet” pianists Evans Forts, bundzinieks Jonas Minkus, basists Mateo Rembe, saksofonists Pauls Lavato un “UNO Jazz Combo I” ar vadītāju Darren Pettit.

Jaunās un daudzsološās muzikālās apvienības “New Mexico Quartet” sastāvā esošie mākslinieki kopā muzicē jau vairāk kā 6 gadus un Ņūmeksikas štatā, savā vecuma grupā, ir atzīti par izcilākajiem improvizatoriem un mūziķiem. Pauls Lavato, aklais saksofona virtuozs, ir ieguvis ASV Jūras kājnieku korpusa apbalvojumu “Musical Exellence” (“Muzikālā Izcilība”), kā arī ieguvis Rietumu ASV Bagpipe Band asociācijas Zelta un Sudraba medaļas. Pianists Evans Forts bija viens no 40 starptautiski izvēlētiem studentiem, kurš ieguva iespēju piedalīties Berklija Global Jazz Institūta rīkotajās vasaras meistarklasēs, papildinot savas prasmes pie tādiem pasniedzējiem kā pianista Danilo Peress un saksofonistes Tia Fuller. Evans uzstājies arī uz galvenās skatuves Newport Jazz festivālā.

“Jazz Combo I” izpildījumā dzirdama tikai pašu dalībnieku radīta un aranžēta mūzika. Jau ceturto gadu pēc kārtās Omaha Performing Arts Combo konkursā Jazz Combo I ir guvis nedalītu atzinību un saņēmis apbalvojumu kā labākai sastāvs, balvā iegūstot iespēju apmeklēt privātās meistarklases un uzstāties kā iesildītāj grupai slavenā amerikāņu trompetista Terence Blanchard, dziedātājas Dee Dee Bridgewater un Ņūorleānas džeza orķestra  koncertiem.

Esam gandarīti uzņemt uz Origo skatuves tik talantīgus un daudzsološus jaunos džeza māksliniekus kā abi minētie! Aicinām baudīt arī citus šīs vasaras koncertus. Koncertu programmai sekojiet www.summerstage.lv

Foto no pasākuma Ilmārs Znotiņš.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+11

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?