Šogad vēl pēdējo reizi būs iespēja ziedot asinis VADC izbraukuma autobusā pie t/c “Origo”

Šajā piektdienā, 10. decembrī, laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” pulksteņtorņa ēkas laika posmā no 10.00 līdz 14.00 atkal viesosies Valsts asinsdonoru centra (VADC) specializētais autobuss, aicinot kā pastāvīgos, tā potenciālos asinsdonorus ziedot asinis. Šogad šī ir pēdējā reize, kad izbraukuma autobuss atradīsies pie t/c “Origo”, taču VADC un “Origo” sadarbību plānots turpināt arī nākamgad.

“Mūsu prioritāte vienmēr bijusi darbinieku un apmeklētāju veselība un droša iepirkšanās, tādēļ t/c “Origo” sadarbība ar VADC ir likumsakarīga. Sociāli atbildīga rīcība pieder uzņēmuma vērtībām, turklāt mūsu lokācija ir pateicīga VADC izbraukuma autobusa uzņemšanai. “Origo” apmeklētājiem piektdien ir iespēja apvienot Ziemassvētku dāvanu iegādi ar savas individuālās sociālās atbildības apliecināšanu, izdarot labu darbu un ziedojot asinis kāda dzīvībai,” saka “Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Lai nodotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID kartei) un bankas konta numuram, kā arī jāatbilst visiem kritērijiem, par kuriem vairāk informācijas iespējams atrast VADC mājaslapā. VADC direktore Egita Pole norāda: “Rūpēs par donoru un personāla veselību VADC pastāvīgajās ziedošanas vietās un izbraukumos tiek ievērotas stingras epidemioloģiskās prasības. Ja pašsajūta ir laba, tad ziedot asinis var gan pret Covid-19 vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki.”

Atgādinām, ka katrs asins un asins komponentu donors gūst morālu gandarījumu un saņem:

  • izziņu par asins testēšanas rezultātiem (pēc pieprasījuma);
  • uzkodu komplektu;
  • kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 EUR vērtībā. To izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz donora norādīto kontu;
  • izziņu par asins nodošanu, uz kuras pamata darba devējs piešķir apmaksātu brīvdienu;
  • Donora privilēģiju karti, ja gada laikā (365 dienu ietvaros) asinis ziedo trīs vai vairāk reizes. Karte sniedz dažādu atlaižu iespējas (informācija atrodama šeit: https://www.vadc.lv/donoriem/privilegiju-karte).

Donori tiek aicināti ievērot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus un VADC norādījumus.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?