Šovasar jau otrais festivāla “Saulkrasti Jazz 2018” koncerts “Origo Summer Stage”

Festivāla “Saulkrasti Jazz” koncerts uz “Origo Summer Stage” skatuves

Festivāls “Saulkrasti Jazz” šogad norisinās 21. reizi un tā dalībnieki jau ikgadēji festivāla laikā piedalās arī koncertos Rīgas centrā – uz Origo Summer Stage skatuves. Pirmo reizi festivāls norisinājās 1997. gadā un tajā līdz šim piedalījušies simtiem džeza mūziķu no visas pasaules. Šogad festivāls Saulkrastos notiek no 16. līdz 21. jūlijam. Koncertus sniedz mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Igaunijas, Francijas, Izraēlas, Ungārijas un Armēnijas, bet festivāla galvenais viesis būs jazz-rock mūzikas apvienība “Laboratorium” no Polijas. Arī šogad festivāla programmas ietvaros paralēli koncertiem nedēļas garumā notiek sitaminstrumentu, vokāla, taustiņinstrumentu, basa, ģitāras un pūšaminstrumentu meistarklases. Tās ik gadu vada starptautiski atzīti džeza mūzikas mākslinieki un pasniedzēji no visas pasaules. Šajā gadā meistarklašu pasniedzēju komanda ir no Ungārijas.

19. jūlijā uz “Origo Summer Stage” skatuves

19. jūlijā no plkst. 17:00 līdz 19:00 koncertā piedalīsies “Martin Joey Dine “New Wave” Quartet” no Francijas un grupa “Syncope” no Latvijas. Martin Joye Dine ir džeza pianists, komponists un aranžētājs, un kvarteta sastāvu veido Léa Ciechelski (flauta, vokāls), Pierre Balda(kontrabass), Roope Kantonen (bungas) un Martin Joey Dine (taustiņinstrumenti). Savukārt grupa “Syncope” pārstāv žanru, kurā apvienota džeza, roka un pasaules mūzika. Grupas sastāvā ir mūziķi Mareks Logins, Pēteris Liepiņš un Āris Ozols. Grupa komponē un aranžē oriģinālmūziku, līdztekus veidojot pasaulē zināmu skaņdarbu un tautasdziesmu apdares. 2017. gada rudenī “Syncope” izdevuši savu debijas albumu “Focus”, kura ierakstā līdz ar pamatsastāvu piedalījušies tādi mūziķi kā Alise Kante, Deniss Paškevičs un citi.

Kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu. Šogad jau aizvadīti  vairāki koncerti: folkloras festivāls “Baltica”, džeza festivāls “Rīgas Ritmi”, īpašs koncerts tieši Dziesmu un deju svētku nedēļas laikā – ārzemju latviešu tautas kolektīvi no dažādām pasaules valstīm – Brazīlijas, Somijas, Ukrainas un Spānijas.

Origo laukumā ikviens ir aicināts ērti iekārtoties kādā no āra kafejnīcām un ļauties dažādu izpildītāju priekšnesumiem visas vasaras garumā.

 

“Origo Summer Stage” pasākumu programmu meklēt šeit

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?