T/c Origo 2.stāvā atklāta izstāde “Mīlestības māja”

Aicinām apskatīt fotogrāfes Lauras Appenas izstādi “Mīlestības māja” t/c Origo 2.stāvā pie veikala Lindex, kas būs apskatāma līdz 31. janvārim.

Laura Appena ir fotogrāfe, kura jau vairāk kā piecpadsmit gadus aizraujas ar fotogrāfiju, it sevišķi pievēršoties ģimeņu un bērnu iemūžināšanai. Fotogrāfes mērķis ir tvert patiesās emocijas, kas mirklīgi atklājas ģimenes iekšējā komunikācijā, visbiežāk Appenai izvēloties vidi, kurā paši fotogrāfiju varoņi jūtas vislabāk. Tas var būt viņu mājās, īpašos svētku brīžos vai šajā gadījumā – izglītības iestādē. “Mīlestības māja” ir izglītības un terapijas centrs, kur īsteno Latvijas speciālistu radītu pedagoģijas metodi “Mīlestības pedagoģija”. Šī metode ietver pamatzināšanu apguvi pirmskolas, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem, tajā pašā laikā nodrošinot tādu mācīšanās vidi, kurā bērni var izprast savu jūtu pasauli un runāt par to. Mīlestības pedagoģija atbild uz mūsdienās ļoti svarīgu jautājumu – kā disciplinēt bērnus, mācīt viņiem robežas tā, lai cienītu bērna pašvērtējumu, ļautu justies novērtētam un mīlētam. Tajā apvienotas pedagoģiskas metodes, kas uzsver mūzikas, mākslas un radošā procesa nozīmīgumu bērna attīstībā.

Izstādē, kas izvietota t/c Origo 2.stāvā pie veikala “Lindex”, aplūkojamas fotogrāfijas no nodarbībām šajā izglītības iestādē, fotogrāfei pētot, kā bērnu un pedagogu attiecības izpaužas emocionālajā līmenī, saglabājot prasmi izprast katra lomu skolā. Neierasti fotogrāfes praksē, tā šoreiz nav vis viena ģimene, ko Appena tver caur kameru. Tā ir plašāka sociāla vide, kas šķiet tikpat droša, iecietīga un labvēlīga kā tas būtu mājās, tomēr tā pilda formālu funkciju – izglītības iegūšanu. Appena šo sociālas ievirzes fotoprojektu veica pusotra gada laikā, regulāri apmeklējot “Mīlestības māju”, iepazīstot audzēkņus un dziļāk ielūkojoties tajā, ko šāda alternatīva izglītības pieeja nodrošina bērna attīstībā. Iemūžinot bērnu radošās izpausmes, ko sekmē minēto pedagoģisko metožu izmantošana, fotogrāfe vēlējusies notvert bērnu atvērtību pašiem pret sevi kā unikāliem indivīdiem, un tādējādi – arī atvērtību pret citiem un citādo.  

Laura Appena 20 gadu vecumā, dzīvojot kādā nomaļā Spānijas ciematiņā, sāka aizrauties ar fotogrāfiju. Sākotnēji tas bijis vien vaļasprieks, bet šobrīd Appena darbojas kā bērnu un ģimeņu fotogrāfe, piedāvājot fotosesijas. Fotogrāfijas pamatus apguvusi Latvijas un ārzemju fotogrāfijas profesionāļu meistarklasēs. Šobrīd fotografēšanu māca arī citiem – gan individuālās apmācībās, gan audzēkņiem Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā. Kopš 2014. gada autores darbi izrādīti vairākās fotoizstādēs Latvijā, tostarp Latvijas Fotogrāfijas muzejā.

Fotoizstāde apskatāma līdz 31.01., t/c Origo jaunās ēkas 2. stāvā (pretī veikalam “Lindex”). Sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, līdz ārkārtas situācijas beigām (11.01.) izstāde atvērta darba dienās.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?