T/c “Origo” inovāciju ekspozīciju telpā “Nākotnes pietura” interesentus pulcē dizaina profesionāļu meistarklases

Kopš 2022. gada septembra izstāžu zālē “RTU un ORIGO nākotnes pietura” ikvienam interesentam ir brīvi pieejama ekspozīcija, kurā gūt aizraujošu informāciju par inovācijām, kas top tepat Latvijā, Rīgas Tehniskajā universitātē. Ekspozīcijas telpas mērķis ir mudināt sabiedrību pievērst uzmanību izglītības ilgtspējai un tās veicināšanai, it īpaši aicinot un iedrošinot topošos studentus – Latvijas nākotnes zinātniekus – izzināt šī brīža inovācijas, to radīšanas procesu, kā arī gūt ieskatu studiju norises radošajā gaitā.  

Izprotot izaicinājumus modes ilgtspējas jomā un aicinot jaunos talantus pievērsties arī modes dizaina un materiālu tehnoloģiju inovācijām, t/c Origo” sadarbībai aicinājis arī Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina tehnoloģiju institūta mācībspēkus. Ekspozīciju telpā “Nākotnes pietura” jau aizvadītas šī institūta pārstāvju pirmās dizaina meistarklases –  demonstrējot iespējas, kā mūsdienīgos produktos saglabāt vēsturiskas vērtības, kā arī stāstot  par jaunu ilgtspējīgu materiālu radīšanu. Studenti,  tirdzniecības centra apmeklētāji un jebkurš  interesents varēja iejusties RTU mācību programmas “Materiālu tehnoloģija un dizains” zīmēšanas iestājeksāmenā, izmēģinot roku zīmēšanas un rasēšanas uzdevumos, ko kārto topošie produktu dizaineri. Īpašu  interesi izpelnījās iespēja  atraktīvā radīšanas procesā izzināt ādas materiālu izgatavošanas tehnoloģijas un izmantošanas tehnikas,  materiāla ilgtspējīgu lietošanu un pat  iespēja apgūt rasēšanu mērogā. Meistarklases noslēgumā līdzi paņemot profesionāļu vadībā paša radītu ādas dizaina priekšmetu – ādas telefona maciņu,  stilīgu somu vai citu produktu, kas darināts bez šūšanas.

“Jebkādu inovāciju radīšana pieprasa zināšanu, dizaina un tehnoloģiju mijiedarbību. Multifunkcionālais centrs “Origo” ir kļuvis par ilgtspējīgas nākotnes arhitektūras paraugu, kurā mūsdienīgs dizains ietver inovatīvus vides pieejamības, energoefektivitātes un apmeklētāju labsajūtas risinājumus. Šis ir lielisks starta laukums, kurā jaunajai paaudzei demonstrēt nākotnes ideju piepildījumu jau šodien un veicināt mērķtiecīgu dizaina studiju izvēli. Taču ne mazāk svarīga ir tirdzniecības centra apmeklētāju iesaiste radīšanas un izziņas  procesā, kas veicina sabiedrības izpratni par tehnoloģiju un inovāciju klātbūtni mūsu ikdienā,” stāsta tirdzniecības  centra “Origo” mārketinga vadītāja Viktorija Bižāne. Inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā “RTU un ORIGO nākotnes pietura” līdz augusta beigām skatāma Dizaina tehnoloģiju institūta studentu bakalauru darbu izstāde, kas iepazīstina ar ilgtspējīga dizaina paraugiem. Izstāde ataino dažādos virzienus, kuros attīstās nākotnes dizains un dizaineri, piemēram, apskatāma daļa no godalgotās pārstrādātu riepu granulu āra mēbeļu kolekcijas, vairāki eksterjera dizaina produkti, kurus var lietot arī iekštelpās, apģērbu kolekcija «Unknown», kas stāsta par prasmi izdzīvot un abstrahēties no ārējās pasaules, uzturoties zemūdens valstībā, un citi RTU studentu darbi. Plānojot izstāžu telpas apmeklējumu, aicinām sekot līdzi informācijai par nākamajām meistarklasēm.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+7

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?