T/c Origo jaunbūve un b/c Origo One saņem 1. vietu nominācijā Ilgtspējīgākā ēka 2021 Latvijā

T/c Origo paplašinātā ēka un biznesa centrs Origo One atzīta par ilgtspējīgāko ēku 2021. gadā Latvijā. Origo ir daudzfunkcionāls tirdzniecības un biznesa centrs pilsētas satiksmes krustpunktā, kur zem viena jumta apvienotas iepirkšanās un izklaides iespējas, kā arī svarīgs transporta mezgls – Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija. Vērienīgā objekta rekonstrukcija tika pabeigta 2020. gada nogalē.

SIA Linstow Baltic projektu direktors Andis Kublačovs: “Ilgtspēja ir Linstow Baltic jaunās biznesa stratēģijas pamats. T/c Origo jaunbūve, biznesa centrs Origo One un šī atzinība ir lielisks apliecinājums tam, ka kopā ar komandu spējam būt paraugs visai nozarei, turklāt jau projektēšanas stadijā būvprojekts ieguva pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātus ar novērtējumu “teicami”, bet šī gada pavasarī gan t/c Origo jaunbūve, gan biznesa centrs Origo One saņēma noslēdzošos sertifikātus par izbūvēto objektu. Abos gadījumos novērtējums sasniedza līmeni “teicami”, biroju kompleksa gadījumā pietuvojoties līmenim “izcili”. Tas ir augstākais līdz šim piešķirtais ilgtspējīguma vērtējums starp visiem tirdzniecības centriem Baltijas valstīs un starp visiem biznesa centriem Latvijā.”

T/c Origo paplašinātā ēka un biznesa centrs Origo One ieguvis arī galveno balvu Rīgas pilsētas arhitekta biroja organizētajā konkursā Gada balva Rīgas arhitektūrā 2021 un īpašu atzinību par organisku, harmonisku un daudzfunkcionālu urbānās vides papildinājumu Rīgas centrā, kā arī par kompleksu arhitektoniskās vides risinājumu, respektējot universālā dizaina un vides pieejamības prasības.

Linstow Baltic un t/c Origo komercdirektore Evija Majevska: “T/c Origo veidots kā ikvienam cilvēkam ērti pieejams pilsētvides objekts, tostarp cilvēkiem ar kustību, redzes, dzirdes traucējumiem, jaunajām māmiņām, velosipēdistiem, kā arī cilvēkiem, kas pārvietojas ar sabiedrisko transportu, auto vai elektroauto. Esam pārliecināti, ka dabai, videi un cilvēkam draudzīgas pilsētvides radīšanai ir jābūt jebkuras jaunbūves un citu vērienīgu projektu vīzijas pamatā. Origo jaunbūves atzinība profesionāļu un arī mūsu klientu vidū ir apliecinājums tam, ka spējam rādīt piemēru ilgtspējīgu un modernu objektu integrēšanai pilsētvidē. Tas piešķir gan šai apkaimei, gan arī Rīgas pilsētai jaunu pievienoto vērtību.”

T/c Origo 35,7 tūkstoši kvadrātmetru atvēlēti tirdzniecības telpām, savukārt 11,5 tūkstošus kvadrātmetru aizņem biznesa centrs Origo One, kurā atrodas A klases biroji un darījumu telpas. Origo atrodas 159 veikali, 17 ēdināšanas vietas, 248 autostāvvietas, 70 velonovietnes un 5 elektroauto uzlādes vietas.

Origo One biznesa centrā A klases birojus ierīkojuši septiņi uzņēmumi: Enlabs Group, digitālā satura studija TheSoul Publishing, Narvesen & Caffeine, Hili Properties, Colliers International, LETA un TVNET grupa.

Investējot 600 tūkstošus eiro, veikta arī vērienīga Elizabetes un Satekles ielas krustojuma pārbūve, padarot to daudz drošāku gan motorizētajiem transportlīdzekļiem, gan velosipēdistiem un gājējiem.

Projekta attīstītājs ir SIA Linstow Baltic, būvniecības ieceres projekta autors – SIA Depo Projekts, interjera dizaina autori – SIA Xcelsior, būvnieki – SIA Skonto Būve un SIA Skonto Construction, ainavu arhitekti jaunbūvei – SIA ALPS ainavu darbnīca.

Foto: Gatis Rozenfelds, Vinita Vilcāne Krilova

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+6

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?