T/C “Origo” laukumā notiks sociāla akcija “Esi dabai draudzīgs – ierobežo plastmasas maisiņu patēriņu!”

23. septembrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 T/C “Origo” laukumā “Zaļā josta” rīko akciju “Esi dabai draudzīgs – ierobežo plastmasas maisiņu patēriņu!”. Akcija tiek rīkota, lai aktualizētu plastmasas maisiņu pārmērīgā patēriņa problēmu, pievērstu iedzīvotāju uzmanību šo maisiņu radītajai kaitīgajai ietekmei uz apkārtējo vidi un cilvēku veselību, kā arī mudinātu iespēju robežās mazināt plastmasas maisiņu patēriņu.

Pasākumā „Zaļā josta” iepazīstinās ar biodegradējamo polimēru materiālu kā efektīvu alternatīvu ierastajiem plastmasas iepirkuma maisiņiem. Akcijas informatīvajā teltī būs pieejama plaša informācija par plastmasas maisiņu radītā piesārņojuma postošo ietekmi uz vidi un cilvēku veselību, kā arī pieejamās alternatīvas – ko mēs katrs ikdienā varam darīt, lai būtu dabai draudzīgi un ierobežotu plastmasas maisiņu patēriņu jau tuvākajā laikā.

23. septembrī T/C “Origo” laukumā norisināsies galvenās akcijas aktivitātes, kur horeogrāfa Agra Daņiļēviča deju skolas “Dzirnas” gandrīz 200 dejotāji īpaši iestudētā deju uzvedumā un tērpušies netradicionālos, no otrreizējām izejvielām darinātos tērpos izdejos plastmasas maisiņa dzīves ceļu, emocionālā dejā stāstot par dabas un cilvēka mijiedarbību, mīlestību un nāvi, izdejojot gan piesārņojuma problemātiku, gan cilvēka iespēju ar savu rīcību uzlabot vides stāvokli.

Vienlaicīgi ar dejas uzvedumu norisināsies Sandija Semjonova veidotās vides filmas par plastmasas iepirkuma maisiņu pārmērīgo patēriņu un to kaitīgo ietekmi uz vidi pirmizrāde plašākai sabiedrībai. Dejas un filmas savstarpēja integrācija kopējā uzvedumā pārkāps tradicionālās vides un dejas jomas robežas, bet to sapludināšana radīs vēl nebijušu, inovatīvu un integrētu performanci, kurā ikviens garāmgājējs kļūs par tās dalībnieku.

Akcijas laikā Latvijas košākā māksliniece Elita Patmalniece aicinās garāmgājējus atainot savas emocijas kopīgā gleznā, iezīmējot vai iekrāsojot kādu detaļu, tādējādi parādot, ka mēs visi uz šīs planētas esam vienām dzīvības saitēm sieti un katra mūsu rīcība – laba vai slikta – atbalsojas pārējā dabas ritmā, veidojot noslēgtu dzīvības ciklu.

Paralēli mākslinieku performancēm „Zaļā josta” informēs iedzīvotājus par plastmasas maisiņu pārmērīga patēriņa problēmu un tās radītām sekām. Tiks sniegta informācija par alternatīviem iepakojuma materiāliem, kā arī garāmgājējiem dāvāti dabai draudzīgi biopolimēru maisiņi, kuros iesaiņotas tikpat dabīgas, Latvijā augušas rudens veltes.

Pasākumu vadīs žurnālists un vides aktīvists Māris Olte un dabas draugs Ezītis Jostiņš. Par pasākuma muzikālo noformējumu gādās Ģirts Timrots ar BoomBox mūzikas busu. Pasākuma norise un dalība aktivitātēs bez maksas.

 

 

Apskati infografiku un uzzini vairāk par biopolimēra maisiņu priekšrocībām
Apskati infografiku un uzzini kāpēc jāierobežo plastmasas maisiņu patēriņš
‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?