T/C “Origo” sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti atklāj “RTU un Origo nākotnes pieturu”

Tirdzniecības centrā “Origo” atklāta Latvijā radīto inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpa “RTU un Origo nākotnes pietura”, kas tapusi sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti. Jaunatklātajā ekspozīciju telpā ikviens apmeklētājs var uzzināt un iepazīties tuvāk ar Latvijā radītām inovācijām. “RTU un Origo nākotnes pietura” apmeklētājiem pieejama t/c “Origo” jaunās ēkas 2. stāvā pie perona izejas.

Ilgtspējas fokuss ir multifunkcionālā centra “Origo” un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vienojoša nākotnes attīstības prioritāte, kuras ietvaros durvis ver “RTU un Origo nākotnes pietura”, lai kopīgiem spēkiem vēstītu sabiedrībai par inovāciju lomu ikdienā un zinātnes attīstībā. “RTU un Origo nākotnes pieturu”, kuras pirmā ekspozīcija ir veltīta studentu radītajām inovācijām, atklāja tirdzniecības centra “Origo” mārketinga vadītāja Baiba Broka Maļinovska, RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, RTU padomes priekšsēdētājs un AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Roberta Vītola. Savukārt RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes docente Vita Brakovska atklāšanas pasākuma ietvaros Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolēniem vadīja atklāto nodarbību “Inovatīva domāšana”.

T/c “Origo” mārketinga vadītāja Baiba Broka Maļinovska: “Jāsaka, ka tirdzniecības centros visā pasaulē inovatīvu un ilgtspējīgu tehnoloģiju izmantošanas ir kļuvusi par tendenci, un arī t/c “Origo” ir ieviesti inovatīvi risinājumi gan rūpēs par klientu ērtībām, gan rūpēs par klimatu. Tas nebūtu iespējams bez zinātnes atklājumiem, tāpēc esam gandarīti, ka kopīgiem spēkiem veram durvis “RTU un Origo nākotnes pieturai”, lai vēstītu par Latvijas zinātnes un studentu inovācijām, kā arī sniegtu iespēju plašākai sabiedrībai gūt ieskatu un dziļāk izprastu šī nozīmīgā darba ikdienu.”

Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna, atklājot zinātnes ekspozīciju telpu, uzsvēra, ka inovatīvi risinājumi nav tikai stāsts par tehnoloģijām, bet arī organizāciju savstarpējās sadarbības, kā arī zinātnes komunikācijas sabiedrībā jautājums. T. Juhna atzinīgi novērtēja RTU un multifunkcionālā centra “Origo” noslēgto sadarbību inovāciju ekspozīciju zāles izveidē. Šī sadarbība un izveidotā nākotnes pietura ar izstāžu un atklāto nodarbību palīdzību gan sabiedrībai, gan topošajiem studentiem sniedz iespēju “taustāmā veidā” izzināt inovācijas, to radīšanas procesu, kā arī gūt ieskatu studiju procesa radošajā gaitā. RTU veicina studentos vēlmi un prasmes radīt inovācijas, piedāvājot paralēli studijām piedalīties dažādās aktivitātēs, strādāt starpdisciplinārās komandās un sadarboties ar zinātniekiem un industriju, lai nonāktu pie jauniem izgudrojumiem un ieviestu tos tirgū.

Savukārt uz starporganizāciju sadarbības un zinātnes komunikācijas būtisko nozīmi valsts ekonomikas attīstībā “RTU un Origo nākotnes pieturas” atklāšanas pasākumā norādīja RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. Mazliet neierasti, bet brīvi pieejami, parocīgi zinātnes komunikācijas veidi var jauniešos radīt organisku interesi un iedvesmu studijām un inovāciju radīšanai, ko tālāk jau iespējams pārvērst komercializējamos produktos un pakalpojumos, tādējādi sniedzot pienesumu sabiedrības labklājībai.

RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas nodaļas vadītāja Roberta Vītola  aicināja klātesošos jauniešus nebaidīties īstenot vai rast papildspēkus savu ideju realizēšanai. Inovāciju radīšanas procesā ļoti būtiska loma ir kopdarbam, kur katrs spēj ar savu iesaisti ideju no maza iedīgļa aizvest līdz pasaules līmeņa produktam.

Publicitātes materiāli: foto Vitālijs Vinogradovs, video RTU mediju centrs.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+19

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?