Atklāta jauna izstāde ‘’Jauno arhitektu sapņu projekti’’ RTU un Origo nākotnes pieturā

Līdz marta vidum inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura» varēs iepazīt pēdējos gados Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) diplomus ieguvušo jauno arhitektu diplomdarbus. Diplomdarbu kolekcija apver tematiski un ģeogrāfiski plašu jautājumu loku.

Diplomprojekts iezīmē arhitekta profesionālās dzīves sākumu. «Jaunie arhitekti piedāvā ne tikai jaunas būves, bet risina tēmas, kur nepieciešams izvērtēt un līdzsvarot dažādus, pat savstarpēji pretrunīgus vides attīstību ietekmējošus faktorus – atzītā un neērtā vēsturiskā mantojuma attīstības perspektīvas, dzīvojamās vides un urbānās publiskās telpas revitalizācijas jautājumus un pat dzīvestelpas paplašināšanu aiz mūsu planētas robežām. Viņi uzbur vīziju par ideālo dzīves telpu un vidi, kurā mēs varētu dzīvot nākotnē. Studentu priekšlikumi nav utopiski, tie sakņojas rūpīgā temata izpētē un nopietnā vides konteksta un vēstures analīzē,» norāda izstādes kuratore, RTU Arhitektūras un dizaina institūta projektu vadītāja Velta Holcmane.

Viktorija Bižāne, t/c “Origo” mārketinga vadītāja norāda, ka “T/c “Origo” stratēģijas pamatā ir ilgtspējas fokuss un orientēšanās uz inovāciju un tehnoloģiju izmantošanu. Sadarbības ietvaros ar RTU, mums ir iespēja veicināt inovāciju attīstību un atbalstīt  talantīgos jauniešu, sniedzot viņiem platformu sava talanta attīstīšanai, kā arī “Origo” apmeklētājus iepazīstināt ar jaunajiem RTU arhitektiem, viņu sapņu projektiem un nākotnes vīziju, kas demonstrē aktuālākās ilgtspējīgas arhitektūras tendences, tostarp rūpes par klimatu.”

Izstādes ekspozīcijā iekļauts 2018. gadā Rūda Rubeņa izstrādātais diplomprojekts «Ogres centrālās bibliotēkas jaunbūve». Nepilnu četru gadu laikā viņa sapņu darbs kļuva par reālu objektu, kas ieguvis sabiedrības un profesionāļu atzinību. Drosmīgs un intriģējošs ir arī Helmuta Nežborta 2020. gadā radītais projekts kosmosa izpētes stacijai uz Marsa. Autors iezīmē telpiskas aprises nākotnes civilizācijas attīstības teorētiskajām iespējām. Rūpējoties par cilvēka psiholoģisko labsajūtu, viņš kosmosa izpētes stacijā izveidojis mākslīgu biotopu un izmantojis cilvēkam labvēlīgus telpiskās plānošanas paņēmienus. Izveidot būves ārējo veidolu bijis izaicinoši, jo jāņem vērā uz Marsa esošā radiācija, ekstremālais klimats, gravitācija un tam pakārtotie inženiertehniskie risinājumi.

Raivis Jānis Mucenieks, izmantojot Skandināvijā izplatītu ieslodzījuma vietu konceptu, kurā ēkas pēc funkcijas sadala mazākās vienībās un kārto ciematam līdzīgā centriskā kompozīcijā, izstrādājis projektu cietumam Pierīgā. Šis risinājums dzīvi ieslodzījumā ļauj tuvināt dzīvei ārpus cietuma sienām un varētu palīdzēt ieslodzītajiem sekmīgāk atgriezties sabiedrībā. Savukārt Jānis Lielmanis, veidojot Centrāltirgus areāla nākotnes vīziju, pētījis un apkopojis Eiropas vēsturisko tirgu attīstības principus mūsdienu pilsētvidē. Projekts ietver plašu pilsētbūvniecisku tirdzniecības un ražošanas kopumu ar mērķi atjaunot Centrāltirgus nozīmi Rīgā un padarīt to konkurētspējīgu Eiropā. Dāvis Jansons izveidojis projektu Latvijas tēlniecības muzejam teritorijā, kuru apdzīvo Latvijas Mākslinieku savienības radošais kvartāls «Kombināts MĀKSLA». Jaunie apjomi projektēti dažādu veidu betona konstrukcijās, uzsverot betona čaulas un 3D drukāta betona sniegtās iespējas. «RTU un Origo nākotnes pietura» atrodas tirdzniecības centra «Origo» jaunās ēkas 2. stāvā, Stacijas laukumā 4. Tā iepazīstināta sabiedrību ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, zinātnes atklājumiem, RTU studentu, inženieru un zinātnieku sasniegumiem.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+2

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?