Tuvojas Cristina Branco koncerts!

11.decembrī plkst. 19:00 Kongresu namā jaunā portugāļu fado dīva Kristina Branko (Cristina Branco) prezentēs savu jaunāko albumu „Kronos”.

„Kronos” albuma veidošanā Kristina Branko uzaicināja vairākus pazīstamus Portugāles džeza, popa, roka un fado* dziesmu tekstu autorus, lai sacerētu skaņdarbus, kas atbilst albuma galvenajai tēmai – laikam. Daudzi tekstu autori radīja dziesmas, kuras nelīdzinājās fado mūzikas žanram, un rezultātā albumā ir fado un citu populāru mūzikas stilu maisījums, kurā īpaši izceļams lieliskā pianista Rikardo Diasa (Ricardo Dias) sniegums.

Cristina BrancoDziedātāja ir dzimusi 1972. gadā Almeirimas pilsētā Portugāles vidienē. Gluži kā lielākā daļa portugāļu jaunatnes, kas uzauga pēc 1974. gada revolūcijas, Kristina interesējās par visu – folku, džezu, blūzu, tikai ne fado. Tā tas turpinājās līdz pat meitenes 18. dzimšanas dienai, kad viņa dāvanā no vectēva saņēma skaņuplati ar leģendārās fado dziedātājas Amālijas Rodrigesas (Amalia Rodrigues) ierakstiem. Kristina Branko apjauta visu to emociju gammu un pilnību, ko spēj sniegt fado balss, dzejas un mūzikas savienība, un nopietni ķērās pie vokālajām studijām. Savas muzikālās darbības sākumā dziedātājas sniegumā vērojama liela Amālijas Rodrigesas ietekme.

Branko negaidītu un pēkšņu slavu ieguva ar savu albumu “Cristina Branco in Holland”, kas tolaik tika izdots Holandē, vēlāk arī Francijā, izdevniecībā „Universal Classic France”.

*Vārds fado radies no latīņu fatum un nozīmē “liktenis”. Fado dziedājumā tekstam ir liela nozīme, tas bieži ir kā balādisks stāstījums, lūgšana, elēģija, muzikāls savas dzīves, savu sāpju vēstījums.

Biļetes visās Biļešu servisa kasēs un internetā!
Info: www.rigasritmi.lv

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?