VADC izbraukumu autobuss ik mēnesi viesosies laukumā pie t/c “Origo”

Pērn laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” Valsts Asinsdonoru centra (VADC) izbraukuma autobuss viesojies 10 reizes, un kopumā ar saziedotajām asinīm palīdzēts gandrīz 600 pacientiem. Asins donori ir bijuši gan “Origo” regulārie apmeklētāji un darbinieki, gan nejauši garāmgājēji, tostarp katrs septītais donors asins ziedojumu veicis pirmo reizi. Arī 2023. gadā sadarbība  turpināsies, aicinot ik mēnesi apmeklēt izbraukumu autobusu laukumā pie  t/c “Origo” un ziedot asinis. Tā ir iespēja palīdzēt kādam, kas cīnās par savu veselību vai pat dzīvību. VADC izbraukuma autobusa šī gada pirmā vizīte gaidāma jau 10. februārī.

“Pagājušajā gadā vērojām augstāko asinsdonoru atsaucību pēdējo 11 gadu laikā. Asins ziedojumi izbraukuma autobusos veido gandrīz pusi no visiem asins krājumiem, kas ir tik svarīgi mediķu cīņā par pacienta dzīvību, kā arī turpmākajā ārstēšanā un rehabilitācijā. VADC izbraukuma autobusa vizītes tādās stratēģiski svarīgās vietās kā laukumā pie “Origo” ir būtiskas, jo tādējādi sniedzam donoriem iespēju veikt asins ziedošanas procedūru viņiem ērtā vietā un laikā. Augstu vērtējams t/c “Origo” atbalsts sabiedrības izglītošanā un informēšanā – pagājušā gadā kopīgi īstenojām koncertu Starptautiskajā asinsdonoru dienā. Piesaistot sabiedrības uzmanību ar populāru mūziķu uzstāšanos un organizējot sadarbības partneru sarūpēto dāvanu grozu izsoli, pasākuma laikā tika saziedotas asinis un finanšu līdzekļi, ko novirzījām rehabilitācijai varonīgajai astoņgadniecei Alisai, kura piedzīvojusi 50 asins pārliešanas. Ar gandarījumu vērojām gados jaunu cilvēku iesaisti un interesi par asins ziedošanu. Pirmā ziedošana un sociāli atbildīgu ieradumu iedibināšana ir svarīga jau studiju gados, jo tas veido pamatu turpmākai regulārai asinsdonora rīcībai,” produktīvo sadarbību ar “Origo” vērtē VADC direktore Egita Pole.

“Viena no “Origo” pamatvērtībām ir ilgtspēja un pieejamība, un regulārā sadarbība ar VADC sniedz mūsu apmeklētājiem un pircējiem iespēju aktīvi iesaistīties sabiedrības veselības ilgtspējas veicināšanā. Laukums pie  “Origo” ir ērti sasniedzams ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim, tādēļ VADC izbraukuma autobusa regulāras vizītes šajā vietā ietver sevī lielisku potenciālu ikdienas skrējienā atvēlēt pārdesmit minūtes asins ziedošanai un, iespējams, kādas dzīvības glābšanai,” saka “Linstow Baltic” un t/c “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

VADC izbraukuma autobuss laukumā pie “Origo” būs sastopams katru mēnesi. Šogad pirmo reizi donorus tas gaidīs jau 10. februārī no plkst. 10.00 līdz 14.00, savukārt nākamās viesošanās reizes gaidāmas 10. martā, 14. aprīlī, 12. maijā, 9. jūnijā, 14. jūlijā, 11. augustā, 8. septembrī, 13. oktobrī, 10. novembrī un 8. decembrī. Aktuālajai informācijai par darba laikiem varēs sekot mājaslapā www.origo.lv un www.vadc.gov.lv.

Atgādinām, ka katrs asins un asins komponentu donors gūst ne tikai morālu gandarījumu, bet saņem arī :

  • izziņu par asins testēšanas rezultātiem (pēc pieprasījuma);
  • uzkodu komplektu;
  • kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 EUR vērtībā. To izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz donora norādīto kontu;
  • izziņu par asins nodošanu, uz kuras pamata darba devējs piešķir apmaksātu brīvdienu;
  • donora privilēģiju karti, ja gada laikā (365 dienu ietvaros) asinis ziedo trīs vai vairāk reizes.

Karte sniedz dažādu atlaižu iespējas (informācija atrodama šeit:
https://www.vadc.lv/donoriem/privilegiju-karte).

Donori tiek aicināti ievērot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus un VADC norādījumus. Lai ziedotu asinis, personai līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto. Par donoru var kļūt vecumā no 18 līdz 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?