Tirdzniecības centrs “Origo” atkārtoti aicina iesaistīties asinsdonoru kustībā

Lai turpmākos mēnešos spētu nodrošināt slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem, tirdzniecības centrs “Origo” sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziedot asinis, lai uzlabotu veselību vai glābtu dzīvību tiem, kuriem tās ir nepieciešamas.

Šajā piektdienā, 12. novembrī, laika posmā no 10.00 līdz 14.00 laukumā pie t/c “Origo” pulksteņtorņa ēkas viesosies VADC specializētais izbraukuma autobuss. Tādējādi gan pastāvīgajiem donoriem, gan arī tiem, kuri vēlas iesaistīties asinsdonoru kustībā, būs iespēja apvienot tirdzniecības centra apmeklējumu ar asins nodošanu un vienā ziedošanas reizē izglābt pat trīs cilvēku dzīvības. Šajā rudenī šis ir jau otrais VADC specializētā autobusa izbraukums uz tirdzniecības centru “Origo”, kur jau 10. decembrī ir plānota arī trešā vizīte.

“Mūsu prioritāte vienmēr ir bijusi veselība un droša iepirkšanās, domājot gan par saviem darbiniekiem, gan apmeklētājiem. Tieši tādēļ t/c “Origo” uzskata par lielu nepieciešamību sadarboties ar VADC, jo, mūsuprāt, sociāli atbildīga iesaiste ir ikdienas nepieciešamība, kā arī mūsu lokācija ir pateicīga VADC izbraukuma autobusa uzņemšanai,”tā “Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Savukārt VADC direktore Egita Pole uzsver: “Donoru kustība ir ļoti nozīmīga veselības sistēmas daļa. Šobrīd donoru palīdzība ir būtiska arī Covid pacientu ārstēšanā, taču vienlaikus notiek smagas autoavārijas, traumas, asiņošana dzemdību laikā un citas situācijas, kad ārsti bez asins komponentiem nespētu glābt cilvēku dzīvības. Šajā laikā tirdzniecības centru atbalsts un iesaiste asinsdonoru kustības nepārtrauktības nodrošināšanā ir vitāli svarīga, jo autobusā bieži asinis ziedo cilvēki, kuri iet garām un pieņem lēmumu izdarīt labu darbu ļoti impulsīvi. Tādēļ pie Origo, kur apgrozās gana daudz cilvēku, vienmēr vairāki desmiti cilvēku arī ziedo asinis.”

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pase, ID karte) un bankas konta numuram, kā arī jāatbilst visiem kritērijiem, par kuriem vairāk informācijas iespējams atrast VADC mājaslapā.  

“Rūpēs par donoru un personāla veselību, VADC pastāvīgajās ziedošanas vietās un izbraukumos tiek ievērotas stingras epidemioloģiskās prasības. Ja pašsajūta ir laba, tad ziedot asinis var gan pret Covid – 19 vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki, ” stāsta E. Pole.

Atgādinām, ka katrs asins un asins komponentu donors gūst morālu gandarījumu un saņem:

  • izziņu par asins testēšanas rezultātiem (pēc pieprasījuma);
  • uzkodu komplektu;
  • kompensāciju zaudētā asins apjoma atjaunošanai 4,27 EUR vērtībā. Kompensāciju izmaksā bezskaidras naudas pārskaitījuma formā uz donora norādīto kontu;
  • izziņu par asins nodošanu, uz kuras pamata darba devējs piešķir apmaksātu brīvdienu;
  • Donora privilēģiju karti, ja gada laikā (365 dienu ietvaros) ziedo asinis trīs vai vairāk reizes. Karte sniedz dažādu atlaižu iespējas (informācija atrodama šeit: https://www.vadc.lv/donoriem/privilegiju-karte)

Donori tiek aicināti ievērot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus un VADC norādījumus.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?