‹ Uz sarakstu

Ērta piekļuve cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem, cilvēkiem ar bērnu ratiņiem

Ērta piekļuve cilvēkiem ar kustību traucējumiem un cilvēkiem ar bērnu ratiņiem

Tirdzniecības centra telpās nav sliekšņu, tādejādi ir viegli pārvietoties ar visu veidu ratiņiem.

Ērta piekļuve ar redzes traucējumiem

Jaunajā Origo ēkā informāciju par ceļu uz pieejamiem objektiem neredzīgiem cilvēkiem sniedz speciāli izbūvētas elementi uz gaiteņu grīdām- vadulas. Lifti ir aprīkoti ar balss paziņojumiem, bet informācija par stāviem gan liftos, gan uz trepju margām ir nodrošināta braila rakstā.

Ērta piekļuve ar dzirdes traucējumiem

Origo informācijas centrs ir aprīkots ar indukcijas cilpu jeb dzirdes cilpa. Dzirdes cilpa ir palīglīdzeklis dzirdes aparātu lietotājiem, kas nodrošina ērtu un diskrētu pakalpojumu pieejamību – lietotājs savu dzirdes aparātu var pārslēgt dzirdes cilpas režīmā (T) un dzirdes aparātā skaņa nonāk skaidra un bez apkārtējā fona trokšņiem.

Lifti un eskalatori

Iekštelpās ir izplānoti izdevīgākie liftu un eskalatoru risinājumi, kā arī ieprojektēts to optimāls daudzums. Ir norādīti apmeklētājiem un darbiniekiem ērtākie pārvietošanās ceļi.
Lifti ir ikvienam ērtākais un pieejamākais veids, lai nonāktu citā līmenī, bet jo īpaši cilvēkiem, kuriem nepieciešama vides pieejamība. Jaunajā t/c Origo ēkā visi lifti ir apmeklētāju pārvietošanās ceļā un ir pieejami cilvēkiem ar kustību un redzes invaliditāti.

SUSTENTO audits

Origo sadarbībā ar organizāciju SUSTENTO ir veicis Origo vides pieejamības auditu un strādā, lai vides pieejamība būtu ērta visiem. SUSTENTO ir vienīgā jumta organizācija Latvijā, kas apvieno 55 cilvēku ar invaliditāti organizācijas un vienīgā organizācija, kas pārstāv Latvijas nevalstisko sektoru invaliditātes politikā Eiropas Savienībā, veicinot cilvēktiesību ievērošanu atbilstoši starptautiskajiem tiesību aktiem.

“Tirdzniecības centra vīzijā visi apmeklētāji pārvietojas pa vienu ceļu,un tas atbilst visām pieejamības prasībām. Šis ceļš ir vienlīdz ērts visiem, tostarp arī cilvēkiem riteņkrēslos, ar staiguļiem un skūteriem, neredzīgiem cilvēkiem, arī vecākiem ar maziem bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem.”

SUSTENTO