Aicina uz dizaina meistarklasēm inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā “RTU un ORIGO nākotes pietura”

Ceturtdien, 6. jūlijā, inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura» notiks dizaina meistarklases, ko vadīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina tehnoloģiju institūta mācībspēki un studenti. Meistarklasēs būs iespēja uzzināt vairāk arī par studiju iespējām RTU.

Ekspozīciju telpa atrodas tirdzniecības centra «Origo» jaunās ēkas 2. stāvā, Stacijas laukumā 4.

Plkst. 11 topošajiem studentiem un ikvienam interesentam būs iespēja izmēģināt roku uzdevumā, kas ir līdzvērtīgs zīmēšanas iestājeksāmenam, ko kārto topošie produktu dizaineri, kuri vēlas studēt profesionālajā bakalauru studiju programmā «Materiālu tehnoloģija un dizains». Meistarklasi vadīs 3. kursa studente Elīza Vilciņa.

Plkst. 11 notiks arī ādas dizaina priekšmetu izgatavošanas meistarklase, ko vadīs Dizaina tehnoloģiju institūta praktiskā docente Agrita Krieviņa-Siliņa. Viņa ir dizainere, kas vēsturiskās vērtības vēlas saglabāt mūsdienīgos produktos. Agrita nodarbojas ar seno apavu pētniecību un atdarinājumiem Pasaules latviešu 3×3 saietos un citur. Kopā ar meitu izveidoja projektu “100 pastalas”, braukājot apkārt pa Latviju un pasauli, mācot darināt pastalas pašu rokām.
Ādas meistarklasē interesenti varēs izprast ādas materiāla ilgtspējīgu lietošanu, rasēšanu mērogā, uzzināt vairāk par ādas materiālu, tehnikām un tehnoloģiju. No meistarklases tās dalībnieki līdzi aiznesīs ne tikai jaunu informāciju, bet arī gatavu dizaina izstrādājumu – – telefona maciņu, pludmales somu, pastalas vai kādu citu ādas izstrādājumu, kas tiks darināts bez šūšanas. Paldies “KVIST” par izejmateriāliem!

Inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpā «RTU un Origo nākotnes pietura» līdz augusta beigām skatāma Dizaina tehnoloģiju institūta studentu darbu izstāde, iepazīstinot ar ilgtspējīga dizaina paraugiem. Izstāde ataino dažādos virzienus, kuros attīstās nākotnes dizains un dizaineri, piemēram, apskatāma daļa no godalgotās pārstrādātu riepu granulu āra mēbeļu kolekcijas, vairāki eksterjera dizaina produkti, kurus var lietot arī iekštelpās, apģērbu kolekcija «Unknown», kas stāsta par prasmi izdzīvot un abstrahēties no ārējās pasaules, uzturoties zemūdens valstībā, utt. Tur var noskatīties arī īsfilmu par studentu dažādu gadu dizaina darbiem, kas atspoguļo produktu un ideju daudzveidību no apģērba un dizaina elementiem līdz zinātnes centra «Futurimo Rīga» eksponātiem.

Izstādē skatāmie objekti ir Dizaina tehnoloģiju institūta studentu bakalaura darbi.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?