Laukumā pie Origo atklāj Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas diplomdarbu izstādi

No pirmdienas, 20. jūnija laukumā pie t/c “Origo” atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Dizaina nodaļas studentu darbu izstāde, kas ir daļa no LMA Diplomdarbu izstādes “Lai dīgst!” programmas. Diplomdarbu izstāde tiek rīkota kā atskaites punkts studiju procesa laikā paveiktajam un kā svaigāko, radošo ideju un to risinājumu nodošana sabiedrības vērtēšanai.

Lielformāta brīvdabas fotoizstāde laukumā pie “Origo” ir unikāls, diennakti izgaismots pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents visa gada garumā var apmeklēt un apskatīt bez maksas. 450 m2 plašā brīvdabas lielformāta izstāžu telpa ir “Linstow Baltic” ieguldījums mākslai nepieciešamās publiskās telpas pieejamības nodrošināšanā.“Dažādi apstākļi ir būtiski ietekmējuši studiju norisi, tomēr radošais, intelektuālais un akadēmiskais gars nav pārstājis nevienā posmā “dīgt” – tas ir process, kas ir bijis būtisks Dizaina nodaļas darbībā cauri tās pastāvēšanas 60 gadiem. Vēlamies sabiedrībai demonstrēt, ka līdzās klasiskajām mākslas formām pastāv mūsdienīgi, tehnoloģiju vadīti mākslas virzieni.  Īpaši izstādei pie t/c “Origo” esam atlasījuši darbus no interjera, grafikas, produktu, metāla un modes dizaina specialitātēm, kas plaši pārklāj mūsdienīgās dizaina iespējas un rosina aizdomāties, kāda ir dizaina nozīme un uzdevumi šodien. Veselība, vides pieejamība, sociālā integrācija, ilgtspēja – tie ir aktuālie globālie un arī lokālie izaicinājumi, ko risina arī dizains un māksla,”  teic LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde.

Lielformāta brīvdabas izstāde visa gada garumā laukumā pie t/c “Origo” piedāvā dažādas izstādes, kas ir aplūkojamas bez maksas visu diennakti. Nakts laikā izgaismotā 450 kvadrātmetrus plašā brīvdabas foto galerija ir vienīgais šāda veida objekts Rīgā. Līdz šim visiem kultūras un mākslas baudītajiem bez maksas apskatei bijušas pieejamas vairākas nozīmīgas fotoizstādes: “#Džemma90”, “Gada balva fotogrāfijā” un “Laikmeti mainās, džezs paliek. Džezs Latvijā” u.c. 2022. gadā lielformāta brīvdabas galerijā bija apskatāma Latvijas būvniecībai un arhitektūrai veltītā izstāde “Detaļu spēks”.

Izstāde būs aplūkojama līdz augusta beigām.

Ārtelpas ekspozīcijā pie t/c “Origo” iespējams apskatīt šādus darbus:

INTERJERA DIZAINS

  • Monta Circene,  vides piekļūstamības risinājumi Veckalsnavas baznīcas drupās
  • Darja Mirska, interjera dizaina projekts “Telpa mentālai veselībai”

GRAFIKAS DIZAINS

  • Kristaps Šulcs, interaktīvs objekts “Pret sevi kaitīgs – protests”
  • Rimants Šveicars, drukāts izdevums “Progress – dokumentāls izdevuma dizains”
  • Luīza Jansone, galda spēle “Skaņu detektīvi – izglītojoša spēle bērniem ar runas traucējumiem”
  • Dārta Galiņa, Ričards Znutiņš-Znutāns, Džūlija Ekuse, Sandra Sugako, mobilās lietotnes prototips “EMORI emociju pašregulācijas mobilā lietotne”

PRODUKTU DIZAINS

  • Keita Augstkalne, kustību veicinoša papildinātās realitātes mobile spēle Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pusaudžu pacientiem “Fungo”
  • Luīze Mihailova, rotaslietu displejs “Ooze”

METĀLA DIZAINS

  • Līva Kubulniece, rotu kolekcija “Kolekcionāra adrenalīns”

MODES DIZAINS

  • Elīna Grīnberga, apģērbu kolekcija “Nepabeigts”
‹ Notikumu arhīvs

Galerija

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?