Laukumā pie t/c “Origo” atklāta mākslas un arhitektūras foto izstāde “Gadsimta būves Latvijā”

Kopš 11. janvāra laukumā pie t/c Origo” skatāma biedrības “Building Design and Construction council” (BDCC) ceļojošā lielformāta fotoizstāde “Gadsimta būves Latvijā”, kurā apskatāms izpildījumā un ilgtspējas risinājumos augsti novērtēts arhitektu un inženieru veikums Latvijā. Ceļojošās izstādes atklāšanas vieta izvēlēta zīmīgi – blakus multifunkcionālajam centram “Origo”, kas atzīts par ilgtspējīgas modernās būvniecības paraugu.

Lielformāta brīvdabas fotoizstāde laukumā pie t/c “Origo” ir unikāls, jebkurā diennakts laikā apskatāms pilsētvides objekts, kuru ikviens interesents var apmeklēt un apskatīt bez maksas.

Gunita Jansone, biedrības BDCC vadītāja: “Nosaukums “Gadsimta būves Latvijā” izvēlēts, norādot uz īstenoto projektu nozīmi Latvijas mērogā. Izstādē eksponētas fotogrāfijas ar arhitektūras un inženierijas sasniegumiem: Dārgumu namu Rēzeknē, Parka paviljonu Liepājā, atjaunoto Smiltenes baznīcu, kā arī svarīgiem infrastruktūras risinājumiem – Ķekavas apvedceļu, Sarkandaugavas pārvadu un Austrumu maģistrāli. Daudzi objekti saņēmuši balvas lielākajā būvju konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva” un citos konkursos, piemēram, “Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā”.

“Izstāde “Gadsimta būves Latvijā” tiek atklāta nākotnes Rīgas sākuma punktā. Strauji attīstoties Rīgas Centrālās stacijas apkaimei, viens no tās galvenajiem modernās pilsētvides elementiem ir multifunkcionālais centrs “Origo”.  Esam gandarīti, ka 450m2 plašā brīvdabas lielformāta izstāžu telpa, kas ir “Linstow Baltic” dāvinājums  pilsētai un sabiedrībai, jau kopš  2014. gada pulcē mākslas cienītājus. BDCC apkopoto Latvijas arhitektūras labāko piemēru izstāde nu jau kļuvusi par ikgadēju t/c “Origo” tradīciju. Apmeklētājus aicinām novērtēt arī “Origo” daudzfunkcionālo centru kā mūsdienīgas arhitektūras piemēru, kas organiski un harmoniski iekļaujas pilsētas ainavā, respektējot universālā dizaina un vides pieejamības prasības,” uzsverot sadarbības nozīmi ar BDCC, stāsta “Linstow Baltic” un t/c “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Ceļojošo izstādi jau septīto gadu rīko biedrība “Building Design and Construction council”.  Tajā apskatāmi Latvijas jaunākie arhitektūras veiksmes stāsti, pasaules konteksta inovācijas, inženierbūves, privāto iniciatīvu piemēri, smalki restaurācijas darbi, kā arī universāla dizaina interjeri. Izstādes stendos integrēti QR kodi, sniedzot skatītājiem iespēju plašāk uzzināt par katru objektu.

Izstādes atbalstītāji ir AIDACO, LVM Zemes dzīles, Vudlande, Derex, Projekts 3, UPTK, ORIGO.

Foto no izstādes ekspozīcijas un atklāšanas pasākuma: Renārs Koris

Vairāk informācijas:
www.buvniekupadome.lv

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+21

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?