PASĀKUMS – 5.septembrī ‘’Laba – darīšanas diena’’  t/c Origo

Starptautiskās Labdarības dienas ietvaros, 5. septembrī no plkst. 14:00 līdz 18:00 laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” un ātrijā notiks pasākums “Laba – darīšanas diena”, lai veicinātu izpratni un rosinātu laba darīšanu veidot kā ieradumu – rūpēties par sevi, savējiem un līdzcilvēkiem. Laba darīšana sākas vispirms katram ar sevi, parūpējoties par savu ikdienu, pārdomājot ikdienas paradumus, uzturu un aktivitātes. Pārdomāti ikdienas paradumi jau no mazotnes palīdz uzturēt arī veselību, kas ir būtiski, domājot par  bērnu, jauniešu un sabiedrības kopējo veselību Latvijā.

“Linstow Baltic” attīstītais tirdzniecības centrs “Origo” ikdienā rūpējas par iekļaujošu sabiedrību un sabiedrības veselības veicināšanu, īstenojot dažādas sabiedriski nozīmīgas un izglītojošas aktivitātes, kas ir daļa no uzņēmuma ilgtspējas stratēģijas. Atzīmējot Starptautisko labdarības dienu, aicinām ikvienu pārskatīt savus ikdienas paradumus un “Laba – darīšanas dienas” ietvaros tirdzniecības centra “Origo” radošajās darbnīcās apgūt jaunas zināšanas un prasmes, lai mēs visi kopā varētu dzīvot daudz iekļaujošākā, veselīgākā un ilgtspējīgākā sabiedrībā,” aicina “Linstow Baltic” un multifunkcionālā centra “Origo” komercdirektore Evija Majevska.

Pasākuma laikā visiem interesentiem būs iespējams iepazīties ar “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija) bērnu Mobilā Veselības aprūpes centra darbību un ģimenēm ar bērniem piedalīties dažādās veselīga dzīvesveida radošajās darbnīcās, kas saistītas ar veselīgu uzturu, veselīgu miegu un kustībām. 

  • Kopīgi veidosim “Ieradumu sirdi”, kur katrs varēs piespraust savu sirsniņu – liekot pašam sev un citiem aizdomāties, ka laba darīšana ir tikums un vērtība, ieradums, kam tikai jāaug spēkā;
  • Rūķis “Uzturiņš” aicinās katram pašam izveidot atgādinājumu, ka jāpiedomā par to, ko un kā ēdam;
  • “Laba miedziņa” darbnīcā tiks runāts par veselīga miega priekšnoteikumiem un katrs pats varēs izveidot veselīga miega pulkstenīti;
  • “Ideju stacija ikdienas kustībām”, kurā ikviens varēs rast idejas kā ikdienā veselīgi izkustēties.

Jau 13 gadus labdarības organizācijas “Ronald McDonald House Charities Latvija” (RMHC Latvija) bērnu Mobilais Veselības aprūpes centrs sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un citu medicīnas iestāžu medicīnas speciālistiem  ik dienu dodas izbraukumos uz Latvijas reģioniem un nodrošina savlaicīgas un kvalitatīvas bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem tuvāk viņu mājām. Šo gadu laikā kopumā ir nodrošinātas 55 960 ārstu-speciālistu konsultācijas bērniem visā Latvijā.

“Ļoti lielai daļai bērnu un jauniešu līdz 18 gadu vecumam, kuri dzīvo lauku reģionos, dzīvesvietas tuvumā nav pieejami kvalificēti medicīnas speciālisti. Tas nozīmē – lai saņemtu ārstu – speciālistu konsultācijas, ģimenēm ir jāmēro daudzi kilometri uz Rīgu, un daudzām ģimenēm nav resursu, lai mērotu šo garo ceļu. Bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs nāk talkā valstij un šo problēmu risina, nogādājot mediķus tuvāk ģimenēm. Svarīgs faktors, lai bērni būtu veseli un viņiem nebūtu jādodas pie ārsta ir veselīgs dzīvesveids, kas sākas ģimenē. Aicinu visus apmeklēt pasākumu un padomāt par to vai mēs un mūsu bērni dzīvojam veselīgi un iepazīties ar mūsu bērnu Mobilais veselības aprūpes centra  darbību,” stāsta Guna Caune, “Ronald McDonald House Charities Latvija” izpilddirektore.

Daudzviet Latvijā bērnu Mobilais veselības aprūpes centrs ir vienīgais praktiskais risinājums, kā nodrošināt bērniem un jauniešiem savlaicīgas medicīniskās konsultācijas. Iespēja laikus apmeklēt speciālistu ir kritiski svarīga bērnu veselībai, jo ļauj diagnosticēt dažādas veselības problēmas un nodrošināt atbilstošu ārstēšanu.

Bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbību ir iespējams nodrošināt pateicoties sabiedrības atbalstam un ziedojumiem. Lai nodrošinātu vienu bezmaksas speciālista konsultāciju vienam bērnam, izmaksas sastāda vairāk nekā 40 eiro, to skaitā ir ceļa izdevumi, ārsta darbs un Mobilā veselības aprūpes centra saimnieciskā uzturēšana.

Ikviens var atbalstīt medicīnas speciālistu vizītes reģionos pie bērniem, ziedojot gan finanšu līdzekļus, gan preces un pakalpojumus bērnu Mobilā veselības aprūpes centra darbībai. Ziedojumus var veikt gan mājaslapā www.rmhc-latvia.lv, gan klātienē ikvienā “McDonald’s” restorānā Latvijā, kā arī sazinoties ar “RMHC Latvija” par citiem ziedošanas veidiem.

Aicinām apmeklēt!

P.S.: Pasākums tiks filmēts un fotografēts, un materiāli izmantoti t/c Origo un  publicitātes vajadzībām.

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?