T/c “Origo” aicina apmeklēt unikālu lielformāta brīvdabas izstādi “Zeme, kas dzied. Ceļā uz filmu”, kurā aizraujošā veidā izklāstīti vēsturiski notikumi.

“Viens no t/c “Origo” ilgtspējas stratēģijas mērķiem ir kultūras ilgtspējas atbalsts, ne tikai veicinot tās norišu pieejamību sabiedrībā, bet arī saglabājot Latvijas valstij nozīmīgas kultūrvēsturiskas vērtības. Tā nav nejaušība, ka tirdzniecības centrs “Origo” jau vairākkārt iesaistījies aktivitātēs, kas popularizē Dziesmusvētku kustību, atvēlot brīvdabas izstāžu telpu ekspozīcijām, bet laukumu – skanīgiem pasākumiem. Tieši šajā laukumā pirms 150 gadiem – 1873. gadā – korus no Vidzemes un Kurzemes sagaidīja pirmo dziedāšanas svētku organizētāju norīkotie latviešu studenti, kuru uzdevums bija svētku dalībniekus pavadīt uz Rīgas Latviešu biedrības namu, kur risinājās pirmā svētku atklāšanas ceremonija.

Akcentējot laukuma vēsturisko nozīmību, aicinām skatīt vēsturisko vēstījumu video:

Avots : LTV1,  Rīta Panorāma 26.05.2023.

Lielformāta ārtelpas ekspozīcija “Zeme, kas dzied. Ceļā uz filmu” ir nozīmīgs papildinājums XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku programmai. Tā kalpo arī kā atgādinājums un iedrošinājums – ikkatra no šodienas idejām var tapt par tradīciju Latvijas nākotnes paaudzēm!

Vēsturiskā spēlfilma “Zeme, kas dzied” vēstī par pirmo dziedāšanas svētku tapšanu 1873. gadā. Tās pirmizrāde gaidāma šī gada novembrī, ieskandinot Latvijas valsts svētku mēnesi. Izstāde pieejama ikvienam interesentam līdz pat Latvijas skanīgās vasaras beigām bez maksas. Tāpat ikviens izstādes apmeklētājs aicināts dalīties ar savu īpašo, vēl neizstāstīto Dziesmusvētku stāstu, publicējot to Facebook vai Instagram platformās un lietojot tēmturi #origodzsvstasti. Šie stāsti piedalās t/c “Origo” dāvanu karšu izlozē!

Lasīt vairāk: https://www.tvnet.lv/7803477/dziesmusvetku-ieskana-t-c-origo-aicina-uz-unikalu-brivdabas-izstadi

‹ Notikumu arhīvs

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?