T/c Origo un b/c Origo One saņem gada balvu Rīgas arhitektūrā 2021

T/c Origo paplašinātā un rekonstruētā ēka un biznesa centrs Origo One ieguva galveno balvu Rīgas pilsētas arhitekta biroja organizētajā konkursā   “Gada balva Rīgas arhitektūrā 2021” un īpašu atzinību par organisku, harmonisku un daudzfunkcionālu urbānās vides papildinājumu Rīgas centrā, kā arī par kompleksu arhitektoniskās vides risinājumu, respektējot universālā dizaina  un vides pieejamības prasības. Vērienīgā objekta rekonstrukcija tika pabeigta 2020. gada nogalē. Origo ir daudzfunkcionāls tirdzniecības un biznesa centrs pilsētas satiksmes krustpunktā, kur zem viena jumta apvienotas iepirkšanās un izklaides iespējas, kā arī svarīgs transporta mezgls – Rīgas Centrālā dzelzceļa stacija. 

SIA Linstow Baltic projektu direktors Andis Kublačovs: “Lielākā atzinība mums ir cilvēku novērtējums un vēlme mūsu īstenotajos objektos atgriezties, strādāt, atpūsties, izklaidēties. Arhitektoniskie risinājumi ir veidoti, atsaucoties uz šīs vietas vēsturiskajām vērtībām un domājot par Rīgas nākotnes vīziju. Esam priecīgi par iegūto balvu – tas ne tikai norāda uz mūsu lielās komandas un sadarbības partneru izcili paveiktu kopīgu darbu un rezultātu, bet iedvesmo arī turpmākiem izaicinājumiem, lai Rīgu kopīgi veidotu par investīcijām, uzņēmējdarbībai un dzīvošanai piemērotu Eiropas pilsētu”.

T/c Origo 35.7 tūkstoši kvadrātmetru atvēlēti tirdzniecības telpām, savukārt 11.5 tūkstoti kvadrātmetru aizņem biznesa centrs Origo One, kur atrodas A klases biroji un darījumu telpas. Tajā atrodas 159 veikali, 17 ēdināšanas vietas, 248 autostāvvietas, 70 velo novietnes un 5 elektro auto uzlādes vietas.

Linstow Baltic un t/c Origo komercdirektore Evija Majevska: “Investējot 75 miljonus eiro, esam radījuši paraugu, kā veidot ilgtspējīgu, mūsdienīgu un augstvērtīgu objektu pilsētvidē, domājot gan par cilvēku labsajūtu, gan piešķirot arī šai Rīgas apkaimei jaunu pievienoto vērtību. Prieks, ka arī mūsu klienti to jau ir novērtējuši, ko jūtam gan centra apmeklējuma, gan citu rādītāju tendencēs par spīti izaicinošajam laikam. Iegūtā atzinība ir patiess apliecinājums visu projektā iesaistīto pušu profesionālismam un spējai kopā veidot mūsu pilsētvidi patīkamāku un modernāku.”

Origo projektā uzsvars likts uz augstiem energoefektivitātes, ūdens izmantošanas un visām sabiedrības grupām pieejamiem risinājumiem, kā arī citu ilgtspējas standartu ievērošanu. T/c Origo jaunbūve un biznesa centrs Origo One saņēmuši pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātu augstāko vērtējumu starp visiem tirdzniecības centriem Baltijas valstīs un starp visiem biznesa centriem Latvijā. Origo One biznesa centrā A klases birojus ierīkojuši 7 uzņēmumi, tostarp Enlabs Group, digitālā satura studija TheSoul Publishing, Narvesen & Caffeine, Hili Properties, Colliers International, LETA un TVNET grupa, kopumā aizņemot 11 500 m² lielu platību.

Investējot 600 tūkstošus eiro, veikta arī vērienīga Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, padarot to daudz drošāku gan motorizētajiem transportlīdzekļiem, gan velosipēdistiem un gājējiem.

Projekta attīstītājs ir SIA Linstow Baltic, būvniecības ieceres projekta autors – SIA Depo Projekts, interjera dizaina autori – SIA Xcelsior, būvnieki – SIA Skonto Būve un SIA Skonto Construction, ainavu arhitekti jaunbūvei – SIA ALPS ainavu darbnīca.

‹ Notikumu arhīvs

Galerija

+5

Dalies

ORIGO jaunumi

Esi pirmais, kas uzzina par Origo jaunumiem - piesakies! Atteikties no ziņu saņemšanas varēs vienmēr, ja nolemsi tā rīkoties.

E-pasta adrese (Obligāts)
Telefona numurs
?