‹ Uz sarakstu

BREEAM sertifikāts

Tirdzniecības centrs “Origo” ieguvis pasaulē vadošās ēku ilgtspējas novērtēšanas metodes BREEAM sertifikātu ar augstāko noslēdzošo vērtējumu starp visiem tirdzniecības centriem Baltijas valstīs. “Origo” projektā uzsvars likts uz augstiem energoefektivitātes, ūdens izmantošanas un visām sabiedrības grupām pieejamiem risinājumiem, kā arī citu ilgtspējas standartu ievērošanu.

Origo būvniecība

Origo būvniecība ir veikta uz zemes, kas jau iepriekš ir izmantota apbūvē, turklāt pēc iespējas mazāk tika ietekmēta apkārtējā vide (liepas gar Elizabetes ielu, zaļumi gar Satekles ielu un “Origo One” biznesa centra zaļajos dārzos un uz terasēm).

Mūsu mērķis

Mūsu mērķis ir nākamajām paaudzēm atstāt tādu vidi, kāda mums pašiem ir šobrīd, un vēl to uzlabot.

Ērti visiem

Apmeklētāju ērtībām t/c “Origo” ieviests dzeramā ūdens uzpildes stends, pirmās medicīniskās palīdzības telpa, tas ir ērti pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem un īpaši aprīkoti lifti, ēka ir pielāgota arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem ‒ liftos un uz evakuācijas kāpņu margām ir norādes Braila rakstā. “Origo” ir viens no pirmajiem tirdzniecības centriem Baltijā, kas ieviesis ēkā taktilās vadulas, kas ļauj ērti pārvietoties apmeklētājiem ar redzes traucējumiem. Vienlaikus ēkā ir padomāts arī par ģimenēm un bērniem – ierīkota interaktīva rotaļu siena, bērnu un vecāku telpa, kā arī ir īpašas autostāvvietas ģimenēm un citas ērtības. Vairāk

“Īstenojot jaunās “Origo” piebūves projektu, vēlējāmies kļūt par paraugu tirdzniecības centriem gan attiecībā uz ilgtspējīguma standartu piemērošanu, gan vides pieejamību, gan darbiniekiem un apmeklētājiem ērtas vides radīšanu. Nu jau gadu esam atvērti apmeklētājiem, pastāvīgi uzlabojot vides pieejamības apstākļus un ieviešot arvien jaunus risinājumus, kas ļauj mūsu centru saukt par drošu, videi draudzīgu un jebkuram piemērotu iepirkšanās vietu. Prieks, ka t/c “Origo” ir pirmais tirdzniecības centrs Baltijā, kas ieguvis BREEAM vērtējumu “Teicami” (t.i. >70%),”

Andis Kublačovs, “Linstow Baltic” projektu direktors, 2021.maijs.

Visaugstākie novērtējuma rādītāji ir saņemti kategorijās:

  • transports (100%)
  • ūdens (100%);
  • zemes izmantošana un ekoloģija (90%);
  • atkritumi (86%);
  • enerģija (79%).

Papildu avots par Breeam Latvijā