‹ Uz sarakstu

Energoefektivitātes pasākumi TC Origo

Jau kopš 2008. gada TC Origo īsteno starptautisku energoefektivitātes programmu. Tās mērķis ir efektīvi izmantot energoresursus ēku apsaimniekošanā. Ir īstenoti turpmāk minētie pasākumi.

Efektīva energoresursu izmantošana ēku apsaimniekošanā

Jau kopš 2008.gada t/c Origo tiek realizēta energoefektivitātes programma. Tās mērķis ir energo resursu efektīva izmantošana un patēriņa samazināšana . Programmas ietvaros tiek uzskaitīta visa ēkā patērētā enerģija un CO2 izmešu apjoms, realizēti dažādi pasākumi energo patēriņa samazināšanai . Šo gadu laikā dažādu pasākumu rezultātā ir panākts vairāk kā 30% samazinājums energoresursu izlietojumā un to radītā CO2 izmešu daudzumā.

Ar efektīvu izlietošanu saprot:

  • esošās ēku vadības sistēmas jeb BMS (Building Management System) uzlabošanu un papildināšanu, lai precīzāk varētu regulēt mikroklimatu tirdzniecības centrā, tādējādi panākot efektīvāku energoresursu izlietojumu;
  • visu tehnisko iekārtu kalibrēšanu un regulēšanu, lai panāktu resursu optimālu patēriņu, tādējādi sasniedzot maksimālo efektivitātes līmeni, kas atbilst TC Origo augsti izvirzītajām prasībām un ēku efektīvai apsaimniekošanai;
  • kvalitatīvu LED spuldžu un gaismekļu izmantošanu apgaismojuma nodrošināšanai;
  • vecu elektroiekārtu nomaiņu ar jaunām, kas veic to pašu darbu, bet ar mazāku elektroenerģijas patēriņu.

“Visi veiktie energoefektivitātes pasākumi ir vērsti uz darba vides, iepirkšanās vides un pilsētvides uzlabošanu ilgtermiņā.”

Origo vadība