‹ Uz sarakstu

Gaismas piesārņojuma mazināšana

Diennakts tumšajā laikā

Atbilstoši BREEAM prasībām naktī tiek izslēgts vai samazināts ārpusē esošo reklāmu un lampu apgaismojums, lai mazinātu gaismas piesārņojumu pilsētā.

Diennakts gaišajā laikā

Jaunajā Origo ēkā caur stikloto ātriju dienas gaisma maksimāli izgaismo visus ēkas stāvus, lai apmeklētāji varētu baudīt dienas gaismu, kas lielākajā daļā tirdzniecības centru nemaz nav iespējams. Tas ir ne tikai estētisks baudījums, bet dabīgās dienas gaismas klātesamība būtiski uzlabo darbinieku veselību. Nenoliedzami, dabīgais apgaismojums samazina nelietderīga mākslīgā apgaismojuma izmantošanu. Lai mazinātu nelietderīgu elektrības patēriņu, tiek veikta gaismas intensitātes regulēšana jeb dimmēšana, pielāgojoties dienasgaismas spilgtumam.

Zemes stunda

Ik gadu t/c Origo kā tūkstošiem citu uzņēmumu un mājsaimniecību, iesaistās Pasaules Dabas fonda organizētajā Zemes Stundā, izslēdzot vai maksimāli samazinot visu iespējamo apgaismojumu. Izslēdz gaismu, domājot par gaišāku nākotni!

“Tirdzniecības centrā tiek izmantotas mūsdienīgākās LED tehnoloģiju iespējas – video-sienas tirdzniecības centra fasādē un iekštelpās, kuras savā darbībā balstās uz samazinātu energo patēriņu, minimizētu siltuma izdalīšanos, kā arī sabalansētu, apmeklētāju acīm patīkamu ekrāna apgaismojumu, kas pielāgojas apkārtējā apgaismojuma intensitātei.”